Groenpeil

Lieren in Apeldoorn

Buurt in wijk Lieren en omgeving, gemeente Apeldoorn, postcodegebied 7364. 680 inwoners in 278 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 160 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,3%.

Woningen
278
CBS 2025
Inwoners
680
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 480.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
67,5%
EP-Online, 160 gelabeld
Dekking energielabels
57,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Lieren
Labelverdeling Lieren
LabelAandeelWoningen
A++++3,1%5
A+++8,8%14
A++14,4%23
A+8,1%13
A23,8%38
B9,4%15
C11,9%19
D7,5%12
E6,9%11
F1,9%3
G4,4%7
Totaal gelabeld100%160
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%403
A+++3,3%1.725
A++1,7%863
A+5,4%2.824
A33,6%17.467
B16,5%8.573
C21,3%11.048
D7,7%4.023
E3,5%1.803
F2,9%1.508
G3,4%1.744
Totaal gelabeld100%51.981
Energielabels Lieren vergeleken met Apeldoorn
LabelStavenLierenApeldoorn
A++++3,1%0,8%
A+++8,8%3,3%
A++14,4%1,7%
A+8,1%5,4%
A23,8%33,6%
B9,4%16,5%
C11,9%21,3%
D7,5%7,7%
E6,9%3,5%
F1,9%2,9%
G4,4%3,4%

Lieren Apeldoorn

Deze verdeling gaat over de 57,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Lieren vergeleken met Apeldoorn
BouwperiodeStavenLierenApeldoorn
vóór 194515,0%11,7%
1945–196411,3%13,4%
1965–197412,5%19,3%
1975–199115,6%25,4%
1992–20059,4%12,9%
2006–20142,5%8,9%
2015 en later33,8%8,5%

Lieren Apeldoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 33,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Lieren vergeleken met Apeldoorn
WoningtypeStavenLierenApeldoorn
Vrijstaand35,0%13,0%
Twee-onder-een-kap31,3%14,8%
Hoekwoning14,4%8,1%
Tussenwoning18,8%25,5%
Appartement0,6%35,9%
Onbekend type0,0%2,7%

Lieren Apeldoorn

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
101
36,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
450 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Lieren en omgeving

Alle buurten in Apeldoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.