Groenpeil

Matengaarde in Apeldoorn

Buurt in wijk Zuidoost, gemeente Apeldoorn, postcodegebied 7329. 2.740 inwoners in 1.523 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.034 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,9%.

Woningen
1.523
CBS 2025
Inwoners
2.740
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 290.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
30,0%
CBS 2025
Label A of B
65,4%
EP-Online, 1.034 gelabeld
Dekking energielabels
67,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Matengaarde
Labelverdeling Matengaarde
LabelAandeelWoningen
A+2,3%24
A30,0%310
B33,1%342
C28,8%298
D4,4%45
E1,2%12
G0,3%3
Totaal gelabeld100%1.034
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%378
A+++3,3%1.693
A++1,6%853
A+5,3%2.750
A33,4%17.358
B16,5%8.580
C21,4%11.097
D7,8%4.072
E3,5%1.837
F2,9%1.525
G3,4%1.774
Totaal gelabeld100%51.917
Energielabels Matengaarde vergeleken met Apeldoorn
LabelStavenMatengaardeApeldoorn
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%3,3%
A++0,0%1,6%
A+2,3%5,3%
A30,0%33,4%
B33,1%16,5%
C28,8%21,4%
D4,4%7,8%
E1,2%3,5%
F0,0%2,9%
G0,3%3,4%

Matengaarde Apeldoorn

Deze verdeling gaat over de 67,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Matengaarde vergeleken met Apeldoorn
BouwperiodeStavenMatengaardeApeldoorn
vóór 19450,1%11,6%
1945–19640,0%13,4%
1965–19740,0%19,3%
1975–199186,4%25,3%
1992–20054,4%12,9%
2006–20146,2%9,0%
2015 en later2,9%8,5%

Matengaarde Apeldoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 86,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Matengaarde vergeleken met Apeldoorn
WoningtypeStavenMatengaardeApeldoorn
Vrijstaand6,7%12,9%
Twee-onder-een-kap8,4%15,0%
Hoekwoning4,6%8,0%
Tussenwoning25,0%25,6%
Appartement55,2%35,8%
Onbekend type0,0%2,7%

Matengaarde Apeldoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
533
35,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.561 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zuidoost

Alle buurten in Apeldoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.