Groenpeil

Orden in Apeldoorn

Buurt in wijk West, gemeente Apeldoorn, postcodegebied 7312 en postcodegebied 7313. 6.380 inwoners in 3.078 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.326 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,3%.

Woningen
3.078
CBS 2025
Inwoners
6.380
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 317.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
45,0%
CBS 2025
Label A of B
56,9%
EP-Online, 2.326 gelabeld
Dekking energielabels
75,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Orden
Labelverdeling Orden
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%2
A+++5,2%121
A++1,6%37
A+7,8%181
A26,1%608
B16,1%374
C23,0%536
D10,1%236
E5,0%116
F2,7%63
G2,2%52
Totaal gelabeld100%2.326
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%403
A+++3,3%1.725
A++1,7%863
A+5,4%2.824
A33,6%17.467
B16,5%8.573
C21,3%11.048
D7,7%4.023
E3,5%1.803
F2,9%1.508
G3,4%1.744
Totaal gelabeld100%51.981
Energielabels Orden vergeleken met Apeldoorn
LabelStavenOrdenApeldoorn
A++++0,1%0,8%
A+++5,2%3,3%
A++1,6%1,7%
A+7,8%5,4%
A26,1%33,6%
B16,1%16,5%
C23,0%21,3%
D10,1%7,7%
E5,0%3,5%
F2,7%2,9%
G2,2%3,4%

Orden Apeldoorn

Deze verdeling gaat over de 75,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Orden vergeleken met Apeldoorn
BouwperiodeStavenOrdenApeldoorn
vóór 19455,8%11,7%
1945–196451,2%13,4%
1965–197418,6%19,3%
1975–19912,8%25,4%
1992–200510,0%12,9%
2006–201411,4%8,9%
2015 en later0,1%8,5%

Orden Apeldoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 51,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Orden vergeleken met Apeldoorn
WoningtypeStavenOrdenApeldoorn
Vrijstaand6,4%13,0%
Twee-onder-een-kap10,1%14,8%
Hoekwoning11,9%8,1%
Tussenwoning26,8%25,5%
Appartement44,7%35,9%
Onbekend type0,1%2,7%

Orden Apeldoorn

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
1.055
34,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.946 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
23
44 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk West

Alle buurten in Apeldoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.