Groenpeil

Stadhoudersmolen in Apeldoorn

Buurt in wijk Noord, gemeente Apeldoorn, postcodegebied 7316 en postcodegebied 7317 en postcodegebied 7345. 175 inwoners in 62 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 21 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,9%.

Woningen
62
CBS 2025
Inwoners
175
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 358.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
61,9%
EP-Online, 21 gelabeld
Dekking energielabels
33,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Stadhoudersmolen
Labelverdeling Stadhoudersmolen
LabelAandeelWoningen
A57,1%12
B4,8%1
C19,0%4
D9,5%2
G9,5%2
Totaal gelabeld100%21
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%378
A+++3,3%1.693
A++1,6%853
A+5,3%2.750
A33,4%17.358
B16,5%8.580
C21,4%11.097
D7,8%4.072
E3,5%1.837
F2,9%1.525
G3,4%1.774
Totaal gelabeld100%51.917
Energielabels Stadhoudersmolen vergeleken met Apeldoorn
LabelStavenStadhoudersmolenApeldoorn
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%3,3%
A++0,0%1,6%
A+0,0%5,3%
A57,1%33,4%
B4,8%16,5%
C19,0%21,4%
D9,5%7,8%
E0,0%3,5%
F0,0%2,9%
G9,5%3,4%

Stadhoudersmolen Apeldoorn

Deze verdeling gaat over de 33,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Stadhoudersmolen vergeleken met Apeldoorn
BouwperiodeStavenStadhoudersmolenApeldoorn
vóór 19454,8%11,6%
1945–19640,0%13,4%
1965–19749,5%19,3%
1975–199142,9%25,3%
1992–200533,3%12,9%
2006–20149,5%9,0%
2015 en later0,0%8,5%

Stadhoudersmolen Apeldoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 42,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Stadhoudersmolen vergeleken met Apeldoorn
WoningtypeStavenStadhoudersmolenApeldoorn
Vrijstaand42,9%12,9%
Twee-onder-een-kap9,5%15,0%
Hoekwoning9,5%8,0%
Tussenwoning9,5%25,6%
Appartement28,6%35,8%
Onbekend type0,0%2,7%

Stadhoudersmolen Apeldoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
7
11,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
46 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Noord

Alle buurten in Apeldoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.