Groenpeil

Uddel in Apeldoorn

Buurt in wijk Uddel en omgeving, gemeente Apeldoorn, postcodegebied 3888. 2.200 inwoners in 768 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 411 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,3%.

Woningen
768
CBS 2025
Inwoners
2.200
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 487.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
70,1%
EP-Online, 411 gelabeld
Dekking energielabels
53,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Uddel
Labelverdeling Uddel
LabelAandeelWoningen
A+++1,7%7
A++1,7%7
A+8,0%33
A45,5%187
B13,1%54
C11,9%49
D6,1%25
E3,4%14
F3,4%14
G5,1%21
Totaal gelabeld100%411
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%403
A+++3,3%1.725
A++1,7%863
A+5,4%2.824
A33,6%17.467
B16,5%8.573
C21,3%11.048
D7,7%4.023
E3,5%1.803
F2,9%1.508
G3,4%1.744
Totaal gelabeld100%51.981
Energielabels Uddel vergeleken met Apeldoorn
LabelStavenUddelApeldoorn
A++++0,0%0,8%
A+++1,7%3,3%
A++1,7%1,7%
A+8,0%5,4%
A45,5%33,6%
B13,1%16,5%
C11,9%21,3%
D6,1%7,7%
E3,4%3,5%
F3,4%2,9%
G5,1%3,4%

Uddel Apeldoorn

Deze verdeling gaat over de 53,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Uddel vergeleken met Apeldoorn
BouwperiodeStavenUddelApeldoorn
vóór 19456,8%11,7%
1945–19649,0%13,4%
1965–19748,0%19,3%
1975–199113,4%25,4%
1992–200523,4%12,9%
2006–201429,7%8,9%
2015 en later9,7%8,5%

Uddel Apeldoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 29,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Uddel vergeleken met Apeldoorn
WoningtypeStavenUddelApeldoorn
Vrijstaand26,0%13,0%
Twee-onder-een-kap26,5%14,8%
Hoekwoning13,9%8,1%
Tussenwoning18,5%25,5%
Appartement15,1%35,9%
Onbekend type0,0%2,7%

Uddel Apeldoorn

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
277
36,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.069 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Uddel en omgeving

Alle buurten in Apeldoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.