Groenpeil

Arnhemse Allee in Arnhem

Buurt in wijk Monnikenhuizen, gemeente Arnhem, postcodegebied 6823. 1.015 inwoners in 555 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 394 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,2%.

Woningen
555
CBS 2025
Inwoners
1.015
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 345.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
39,0%
CBS 2025
Label A of B
62,2%
EP-Online, 394 gelabeld
Dekking energielabels
71,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Arnhemse Allee
Labelverdeling Arnhemse Allee
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%1
A+0,3%1
A36,0%142
B25,6%101
C33,0%130
D4,6%18
E0,3%1
Totaal gelabeld100%394
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%109
A+++2,1%1.156
A++3,9%2.154
A+6,5%3.588
A32,0%17.555
B14,3%7.861
C21,9%11.976
D8,7%4.776
E5,2%2.823
F2,6%1.440
G2,5%1.352
Totaal gelabeld100%54.790
Energielabels Arnhemse Allee vergeleken met Arnhem
LabelStavenArnhemse AlleeArnhem
A++++0,0%0,2%
A+++0,3%2,1%
A++0,0%3,9%
A+0,3%6,5%
A36,0%32,0%
B25,6%14,3%
C33,0%21,9%
D4,6%8,7%
E0,3%5,2%
F0,0%2,6%
G0,0%2,5%

Arnhemse Allee Arnhem

Deze verdeling gaat over de 71,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Arnhemse Allee vergeleken met Arnhem
BouwperiodeStavenArnhemse AlleeArnhem
vóór 19450,0%21,8%
1945–196434,3%14,7%
1965–197414,0%15,4%
1975–199143,4%20,3%
1992–20050,0%9,1%
2006–20140,0%9,2%
2015 en later8,4%9,4%

Arnhemse Allee Arnhem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 43,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Arnhemse Allee vergeleken met Arnhem
WoningtypeStavenArnhemse AlleeArnhem
Vrijstaand0,0%2,6%
Twee-onder-een-kap7,6%10,0%
Hoekwoning23,1%6,8%
Tussenwoning40,4%27,7%
Appartement28,9%52,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Arnhemse Allee Arnhem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
240
43,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
641 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Monnikenhuizen

Alle buurten in Arnhem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.