Groenpeil

Brouwerijweg e.o. in Arnhem

Buurt in wijk Heijenoord/Lombok, gemeente Arnhem, postcodegebied 6813 en postcodegebied 6814. 1.100 inwoners in 622 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 387 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,6%.

Woningen
622
CBS 2025
Inwoners
1.100
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 358.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
39,8%
EP-Online, 387 gelabeld
Dekking energielabels
62,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Brouwerijweg e.o.
Labelverdeling Brouwerijweg e.o.
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++5,4%21
A++0,8%3
A+1,6%6
A17,8%69
B14,0%54
C24,0%93
D13,7%53
E13,4%52
F4,9%19
G4,1%16
Totaal gelabeld100%387
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%108
A+++2,0%1.113
A++3,9%2.144
A+6,4%3.505
A31,9%17.456
B14,2%7.748
C22,0%12.063
D8,7%4.783
E5,2%2.863
F2,8%1.556
G2,6%1.404
Totaal gelabeld100%54.743
Energielabels Brouwerijweg e.o. vergeleken met Arnhem
LabelStavenBrouwerijweg e.o.Arnhem
A++++0,3%0,2%
A+++5,4%2,0%
A++0,8%3,9%
A+1,6%6,4%
A17,8%31,9%
B14,0%14,2%
C24,0%22,0%
D13,7%8,7%
E13,4%5,2%
F4,9%2,8%
G4,1%2,6%

Brouwerijweg e.o. Arnhem

Deze verdeling gaat over de 62,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Brouwerijweg e.o. vergeleken met Arnhem
BouwperiodeStavenBrouwerijweg e.o.Arnhem
vóór 194561,2%21,7%
1945–19641,8%14,8%
1965–19746,5%15,5%
1975–199114,0%20,2%
1992–200516,5%9,0%
2006–20140,0%9,4%
2015 en later0,0%9,4%

Brouwerijweg e.o. Arnhem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 61,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Brouwerijweg e.o. vergeleken met Arnhem
WoningtypeStavenBrouwerijweg e.o.Arnhem
Vrijstaand1,0%2,6%
Twee-onder-een-kap7,5%10,1%
Hoekwoning4,4%6,6%
Tussenwoning16,0%27,7%
Appartement70,3%52,7%
Onbekend type0,8%0,3%

Brouwerijweg e.o. Arnhem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
20,0%
CBS 2024
Installaties
82
13,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
249 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Heijenoord/Lombok

Alle buurten in Arnhem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.