Groenpeil

Elden in Arnhem

Buurt in wijk Elden, gemeente Arnhem, postcodegebied 6841 en postcodegebied 6842. 2.985 inwoners in 1.135 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 626 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,2%.

Woningen
1.135
CBS 2025
Inwoners
2.985
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 461.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
55,8%
EP-Online, 626 gelabeld
Dekking energielabels
55,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Elden
Labelverdeling Elden
LabelAandeelWoningen
A+++8,3%52
A++1,8%11
A+4,5%28
A30,2%189
B11,0%69
C17,7%111
D13,6%85
E5,0%31
F3,2%20
G4,8%30
Totaal gelabeld100%626
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%109
A+++2,1%1.156
A++3,9%2.154
A+6,5%3.588
A32,0%17.555
B14,3%7.861
C21,9%11.976
D8,7%4.776
E5,2%2.823
F2,6%1.440
G2,5%1.352
Totaal gelabeld100%54.790
Energielabels Elden vergeleken met Arnhem
LabelStavenEldenArnhem
A++++0,0%0,2%
A+++8,3%2,1%
A++1,8%3,9%
A+4,5%6,5%
A30,2%32,0%
B11,0%14,3%
C17,7%21,9%
D13,6%8,7%
E5,0%5,2%
F3,2%2,6%
G4,8%2,5%

Elden Arnhem

Deze verdeling gaat over de 55,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Elden vergeleken met Arnhem
BouwperiodeStavenEldenArnhem
vóór 19458,3%21,8%
1945–196420,6%14,7%
1965–197415,5%15,4%
1975–19917,8%20,3%
1992–200510,4%9,1%
2006–201415,7%9,2%
2015 en later21,7%9,4%

Elden Arnhem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 21,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Elden vergeleken met Arnhem
WoningtypeStavenEldenArnhem
Vrijstaand17,4%2,6%
Twee-onder-een-kap33,4%10,0%
Hoekwoning10,9%6,8%
Tussenwoning22,5%27,7%
Appartement15,8%52,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Elden Arnhem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
387
34,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.478 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
45 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Arnhem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.