Groenpeil

Elsweide in Arnhem

Buurt in wijk Presikhaaf-Oost, gemeente Arnhem, postcodegebied 6825. 610 inwoners in 303 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 138 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,2%.

Woningen
303
CBS 2025
Inwoners
610
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 395.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
39,9%
EP-Online, 138 gelabeld
Dekking energielabels
45,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Elsweide
Labelverdeling Elsweide
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%1
A++0,7%1
A+0,7%1
A16,7%23
B21,0%29
C42,0%58
D14,5%20
E3,6%5
Totaal gelabeld100%138
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%109
A+++2,1%1.156
A++3,9%2.154
A+6,5%3.588
A32,0%17.555
B14,3%7.861
C21,9%11.976
D8,7%4.776
E5,2%2.823
F2,6%1.440
G2,5%1.352
Totaal gelabeld100%54.790
Energielabels Elsweide vergeleken met Arnhem
LabelStavenElsweideArnhem
A++++0,0%0,2%
A+++0,7%2,1%
A++0,7%3,9%
A+0,7%6,5%
A16,7%32,0%
B21,0%14,3%
C42,0%21,9%
D14,5%8,7%
E3,6%5,2%
F0,0%2,6%
G0,0%2,5%

Elsweide Arnhem

Deze verdeling gaat over de 45,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Elsweide vergeleken met Arnhem
BouwperiodeStavenElsweideArnhem
vóór 19450,0%21,8%
1945–19641,4%14,7%
1965–197487,7%15,4%
1975–199110,9%20,3%
1992–20050,0%9,1%
2006–20140,0%9,2%
2015 en later0,0%9,4%

Elsweide Arnhem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 87,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Elsweide vergeleken met Arnhem
WoningtypeStavenElsweideArnhem
Vrijstaand16,7%2,6%
Twee-onder-een-kap2,9%10,0%
Hoekwoning13,8%6,8%
Tussenwoning66,7%27,7%
Appartement0,0%52,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Elsweide Arnhem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
74
24,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
278 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Presikhaaf-Oost

Alle buurten in Arnhem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.