Groenpeil

Schaarsbergen in Arnhem

Buurt in wijk Schaarsbergen, gemeente Arnhem, postcodegebied 6816. 245 inwoners in 98 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 54 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,6%.

Woningen
98
CBS 2025
Inwoners
245
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 763.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
64,8%
EP-Online, 54 gelabeld
Dekking energielabels
55,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schaarsbergen
Labelverdeling Schaarsbergen
LabelAandeelWoningen
A+1,9%1
A46,3%25
B16,7%9
C13,0%7
D5,6%3
E5,6%3
F5,6%3
G5,6%3
Totaal gelabeld100%54
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%108
A+++2,0%1.113
A++3,9%2.144
A+6,4%3.505
A31,9%17.456
B14,2%7.748
C22,0%12.063
D8,7%4.783
E5,2%2.863
F2,8%1.556
G2,6%1.404
Totaal gelabeld100%54.743
Energielabels Schaarsbergen vergeleken met Arnhem
LabelStavenSchaarsbergenArnhem
A++++0,0%0,2%
A+++0,0%2,0%
A++0,0%3,9%
A+1,9%6,4%
A46,3%31,9%
B16,7%14,2%
C13,0%22,0%
D5,6%8,7%
E5,6%5,2%
F5,6%2,8%
G5,6%2,6%

Schaarsbergen Arnhem

Deze verdeling gaat over de 55,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schaarsbergen vergeleken met Arnhem
BouwperiodeStavenSchaarsbergenArnhem
vóór 194537,0%21,7%
1945–19645,6%14,8%
1965–19743,7%15,5%
1975–19915,6%20,2%
1992–200518,5%9,0%
2006–201429,6%9,4%
2015 en later0,0%9,4%

Schaarsbergen Arnhem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 37,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schaarsbergen vergeleken met Arnhem
WoningtypeStavenSchaarsbergenArnhem
Vrijstaand40,7%2,6%
Twee-onder-een-kap22,2%10,1%
Hoekwoning9,3%6,6%
Tussenwoning24,1%27,7%
Appartement3,7%52,7%
Onbekend type0,0%0,3%

Schaarsbergen Arnhem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
31
31,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
144 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Schaarsbergen

Alle buurten in Arnhem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.