Groenpeil

St. Marten in Arnhem

Buurt in wijk St. Marten/Sonsbeek, gemeente Arnhem, postcodegebied 6814 en postcodegebied 6821. 1.650 inwoners in 905 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 581 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,2%.

Woningen
905
CBS 2025
Inwoners
1.650
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 336.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
35,0%
CBS 2025
Label A of B
43,5%
EP-Online, 581 gelabeld
Dekking energielabels
64,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling St. Marten
Labelverdeling St. Marten
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++0,3%2
A++0,3%2
A+0,3%2
A19,8%115
B22,5%131
C32,7%190
D10,8%63
E6,2%36
F3,6%21
G3,1%18
Totaal gelabeld100%581
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%109
A+++2,1%1.156
A++3,9%2.154
A+6,5%3.588
A32,0%17.555
B14,3%7.861
C21,9%11.976
D8,7%4.776
E5,2%2.823
F2,6%1.440
G2,5%1.352
Totaal gelabeld100%54.790
Energielabels St. Marten vergeleken met Arnhem
LabelStavenSt. MartenArnhem
A++++0,2%0,2%
A+++0,3%2,1%
A++0,3%3,9%
A+0,3%6,5%
A19,8%32,0%
B22,5%14,3%
C32,7%21,9%
D10,8%8,7%
E6,2%5,2%
F3,6%2,6%
G3,1%2,5%

St. Marten Arnhem

Deze verdeling gaat over de 64,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes St. Marten vergeleken met Arnhem
BouwperiodeStavenSt. MartenArnhem
vóór 194570,1%21,8%
1945–19640,7%14,7%
1965–19741,7%15,4%
1975–199120,8%20,3%
1992–20052,8%9,1%
2006–20143,6%9,2%
2015 en later0,3%9,4%

St. Marten Arnhem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 70,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes St. Marten vergeleken met Arnhem
WoningtypeStavenSt. MartenArnhem
Vrijstaand0,2%2,6%
Twee-onder-een-kap1,5%10,0%
Hoekwoning2,4%6,8%
Tussenwoning13,8%27,7%
Appartement81,9%52,8%
Onbekend type0,2%0,3%

St. Marten Arnhem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
10,0%
CBS 2024
Installaties
66
7,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
213 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk St. Marten/Sonsbeek

Alle buurten in Arnhem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.