Groenpeil

Stationsplein in Arnhem

Buurt in wijk Centrum, gemeente Arnhem, postcodegebied 6811. 795 inwoners in 288 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 265 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,6%.

Woningen
288
CBS 2025
Inwoners
795
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 257.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
20,0%
CBS 2025
Label A of B
62,3%
EP-Online, 265 gelabeld
Dekking energielabels
92,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Stationsplein
Labelverdeling Stationsplein
LabelAandeelWoningen
A+++23,4%62
A++2,6%7
A+12,5%33
A11,7%31
B12,1%32
C22,3%59
D4,9%13
E5,3%14
F3,8%10
G1,5%4
Totaal gelabeld100%265
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%108
A+++2,0%1.113
A++3,9%2.144
A+6,4%3.505
A31,9%17.456
B14,2%7.748
C22,0%12.063
D8,7%4.783
E5,2%2.863
F2,8%1.556
G2,6%1.404
Totaal gelabeld100%54.743
Energielabels Stationsplein vergeleken met Arnhem
LabelStavenStationspleinArnhem
A++++0,0%0,2%
A+++23,4%2,0%
A++2,6%3,9%
A+12,5%6,4%
A11,7%31,9%
B12,1%14,2%
C22,3%22,0%
D4,9%8,7%
E5,3%5,2%
F3,8%2,8%
G1,5%2,6%

Stationsplein Arnhem

Deze verdeling gaat over de 92,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Stationsplein vergeleken met Arnhem
BouwperiodeStavenStationspleinArnhem
vóór 194510,2%21,7%
1945–196444,5%14,8%
1965–197410,9%15,5%
1975–19910,0%20,2%
1992–20050,0%9,0%
2006–20140,0%9,4%
2015 en later34,3%9,4%

Stationsplein Arnhem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 44,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Stationsplein vergeleken met Arnhem
WoningtypeStavenStationspleinArnhem
Vrijstaand0,0%2,6%
Twee-onder-een-kap0,0%10,1%
Hoekwoning1,9%6,6%
Tussenwoning0,4%27,7%
Appartement97,7%52,7%
Onbekend type0,0%0,3%

Stationsplein Arnhem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
2,0%
CBS 2024
Installaties
0
CBS 2022
Opgesteld vermogen
0 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Centrum

Alle buurten in Arnhem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.