Groenpeil

Sterrenberg in Arnhem

Buurt in wijk Burgemeesterswijk/Hoogkamp, gemeente Arnhem, postcodegebied 6813 en postcodegebied 6814. 1.110 inwoners in 473 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 266 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 20,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,6%.

Woningen
473
CBS 2025
Inwoners
1.110
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 633.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
20,3%
EP-Online, 266 gelabeld
Dekking energielabels
56,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Sterrenberg
Labelverdeling Sterrenberg
LabelAandeelWoningen
A++0,8%2
A+0,8%2
A8,6%23
B10,2%27
C27,8%74
D24,8%66
E13,5%36
F9,0%24
G4,5%12
Totaal gelabeld100%266
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%108
A+++2,0%1.113
A++3,9%2.144
A+6,4%3.505
A31,9%17.456
B14,2%7.748
C22,0%12.063
D8,7%4.783
E5,2%2.863
F2,8%1.556
G2,6%1.404
Totaal gelabeld100%54.743
Energielabels Sterrenberg vergeleken met Arnhem
LabelStavenSterrenbergArnhem
A++++0,0%0,2%
A+++0,0%2,0%
A++0,8%3,9%
A+0,8%6,4%
A8,6%31,9%
B10,2%14,2%
C27,8%22,0%
D24,8%8,7%
E13,5%5,2%
F9,0%2,8%
G4,5%2,6%

Sterrenberg Arnhem

Deze verdeling gaat over de 56,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Sterrenberg vergeleken met Arnhem
BouwperiodeStavenSterrenbergArnhem
vóór 194539,1%21,7%
1945–196458,6%14,8%
1965–19740,4%15,5%
1975–19911,9%20,2%
1992–20050,0%9,0%
2006–20140,0%9,4%
2015 en later0,0%9,4%

Sterrenberg Arnhem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 58,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Sterrenberg vergeleken met Arnhem
WoningtypeStavenSterrenbergArnhem
Vrijstaand9,8%2,6%
Twee-onder-een-kap44,7%10,1%
Hoekwoning3,4%6,6%
Tussenwoning4,5%27,7%
Appartement37,6%52,7%
Onbekend type0,0%0,3%

Sterrenberg Arnhem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
142
30,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
592 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Burgemeesterswijk/Hoogkamp

Alle buurten in Arnhem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.