Groenpeil

Vredenburg in Arnhem

Buurt in wijk Vredenburg/Kronenburg, gemeente Arnhem, postcodegebied 6835. 4.985 inwoners in 2.389 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.621 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 37,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,2%.

Woningen
2.389
CBS 2025
Inwoners
4.985
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 272.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
38,0%
CBS 2025
Label A of B
37,2%
EP-Online, 1.621 gelabeld
Dekking energielabels
67,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vredenburg
Labelverdeling Vredenburg
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A++1,6%26
A+10,7%174
A7,6%123
B17,2%279
C40,9%663
D15,7%254
E4,4%71
F1,6%26
G0,2%4
Totaal gelabeld100%1.621
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%109
A+++2,1%1.156
A++3,9%2.154
A+6,5%3.588
A32,0%17.555
B14,3%7.861
C21,9%11.976
D8,7%4.776
E5,2%2.823
F2,6%1.440
G2,5%1.352
Totaal gelabeld100%54.790
Energielabels Vredenburg vergeleken met Arnhem
LabelStavenVredenburgArnhem
A++++0,0%0,2%
A+++0,1%2,1%
A++1,6%3,9%
A+10,7%6,5%
A7,6%32,0%
B17,2%14,3%
C40,9%21,9%
D15,7%8,7%
E4,4%5,2%
F1,6%2,6%
G0,2%2,5%

Vredenburg Arnhem

Deze verdeling gaat over de 67,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vredenburg vergeleken met Arnhem
BouwperiodeStavenVredenburgArnhem
vóór 19450,0%21,8%
1945–19640,0%14,7%
1965–197462,6%15,4%
1975–199135,5%20,3%
1992–20050,1%9,1%
2006–20141,9%9,2%
2015 en later0,0%9,4%

Vredenburg Arnhem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 62,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vredenburg vergeleken met Arnhem
WoningtypeStavenVredenburgArnhem
Vrijstaand0,1%2,6%
Twee-onder-een-kap5,6%10,0%
Hoekwoning8,5%6,8%
Tussenwoning28,3%27,7%
Appartement57,2%52,8%
Onbekend type0,5%0,3%

Vredenburg Arnhem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
18,0%
CBS 2024
Installaties
271
11,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.014 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
36 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Vredenburg/Kronenburg

Alle buurten in Arnhem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.