Groenpeil

Baggelhuizen Noord in Assen

Buurt in wijk Assen-West, gemeente Assen, postcodegebied 9405. 725 inwoners in 313 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 290 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 93,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,3%.

Woningen
313
CBS 2025
Inwoners
725
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 218.000
CBS 2025, gemeente € 294.000
Koopwoningen
12,0%
CBS 2025
Label A of B
93,8%
EP-Online, 290 gelabeld
Dekking energielabels
92,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Baggelhuizen Noord
Labelverdeling Baggelhuizen Noord
LabelAandeelWoningen
A3,4%10
B90,3%262
C4,1%12
D1,0%3
E0,3%1
F0,3%1
G0,3%1
Totaal gelabeld100%290
Ter vergelijking: gemeente Assen
Ter vergelijking: gemeente Assen
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%424
A+++4,7%1.042
A++1,4%306
A+2,7%587
A36,2%7.937
B20,4%4.486
C21,5%4.730
D6,0%1.312
E2,7%589
F1,1%247
G1,3%289
Totaal gelabeld100%21.949
Energielabels Baggelhuizen Noord vergeleken met Assen
LabelStavenBaggelhuizen NoordAssen
A++++0,0%1,9%
A+++0,0%4,7%
A++0,0%1,4%
A+0,0%2,7%
A3,4%36,2%
B90,3%20,4%
C4,1%21,5%
D1,0%6,0%
E0,3%2,7%
F0,3%1,1%
G0,3%1,3%

Baggelhuizen Noord Assen

Deze verdeling gaat over de 92,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Baggelhuizen Noord vergeleken met Assen
BouwperiodeStavenBaggelhuizen NoordAssen
vóór 19452,4%5,2%
1945–19640,3%10,2%
1965–197496,2%17,7%
1975–19911,0%24,8%
1992–20050,0%19,0%
2006–20140,0%12,9%
2015 en later0,0%10,1%

Baggelhuizen Noord Assen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 96,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Baggelhuizen Noord vergeleken met Assen
WoningtypeStavenBaggelhuizen NoordAssen
Vrijstaand1,4%9,4%
Twee-onder-een-kap31,0%22,8%
Hoekwoning1,0%4,6%
Tussenwoning66,6%28,1%
Appartement0,0%35,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Baggelhuizen Noord Assen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
94,0%
CBS 2024
Installaties
289
92,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
635 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Assen-West

Alle buurten in Assen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.