Groenpeil

De Lariks Oost in Assen

Buurt in wijk Lariks, gemeente Assen, postcodegebied 9406. 1.340 inwoners in 920 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 612 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,3%.

Woningen
920
CBS 2025
Inwoners
1.340
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 194.000
CBS 2025, gemeente € 294.000
Koopwoningen
30,0%
CBS 2025
Label A of B
44,0%
EP-Online, 612 gelabeld
Dekking energielabels
66,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Lariks Oost
Labelverdeling De Lariks Oost
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,3%2
A+0,2%1
A29,6%181
B13,7%84
C28,1%172
D18,5%113
E4,6%28
F2,8%17
G2,1%13
Totaal gelabeld100%612
Ter vergelijking: gemeente Assen
Ter vergelijking: gemeente Assen
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%424
A+++4,7%1.042
A++1,4%306
A+2,7%587
A36,2%7.937
B20,4%4.486
C21,5%4.730
D6,0%1.312
E2,7%589
F1,1%247
G1,3%289
Totaal gelabeld100%21.949
Energielabels De Lariks Oost vergeleken met Assen
LabelStavenDe Lariks OostAssen
A++++0,0%1,9%
A+++0,2%4,7%
A++0,3%1,4%
A+0,2%2,7%
A29,6%36,2%
B13,7%20,4%
C28,1%21,5%
D18,5%6,0%
E4,6%2,7%
F2,8%1,1%
G2,1%1,3%

De Lariks Oost Assen

Deze verdeling gaat over de 66,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Lariks Oost vergeleken met Assen
BouwperiodeStavenDe Lariks OostAssen
vóór 19454,2%5,2%
1945–196448,2%10,2%
1965–19743,1%17,7%
1975–199112,1%24,8%
1992–200521,2%19,0%
2006–201411,1%12,9%
2015 en later0,0%10,1%

De Lariks Oost Assen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 48,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Lariks Oost vergeleken met Assen
WoningtypeStavenDe Lariks OostAssen
Vrijstaand2,6%9,4%
Twee-onder-een-kap11,3%22,8%
Hoekwoning3,4%4,6%
Tussenwoning15,7%28,1%
Appartement67,0%35,0%
Onbekend type0,0%0,1%

De Lariks Oost Assen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
13,0%
CBS 2024
Installaties
86
9,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
304 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Lariks

Alle buurten in Assen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.