Groenpeil

Castelré in Baarle-Nassau

Buurt in wijk Castelré, gemeente Baarle-Nassau. 120 inwoners in 65 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 20 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,2%.

Woningen
65
CBS 2025
Inwoners
120
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 537.000
CBS 2025, gemeente € 418.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
35,0%
EP-Online, 20 gelabeld
Dekking energielabels
30,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Castelré
Labelverdeling Castelré
LabelAandeelWoningen
A+5,0%1
A15,0%3
B15,0%3
C15,0%3
D5,0%1
E25,0%5
G20,0%4
Totaal gelabeld100%20
Ter vergelijking: gemeente Baarle-Nassau
Ter vergelijking: gemeente Baarle-Nassau
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%28
A+++6,9%127
A++3,2%59
A+2,5%47
A23,4%433
B12,6%233
C23,6%436
D9,7%179
E7,2%133
F3,7%69
G5,6%103
Totaal gelabeld100%1.847
Energielabels Castelré vergeleken met Baarle-Nassau
LabelStavenCastelréBaarle-Nassau
A++++0,0%1,5%
A+++0,0%6,9%
A++0,0%3,2%
A+5,0%2,5%
A15,0%23,4%
B15,0%12,6%
C15,0%23,6%
D5,0%9,7%
E25,0%7,2%
F0,0%3,7%
G20,0%5,6%

Castelré Baarle-Nassau

Deze verdeling gaat over de 30,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Castelré vergeleken met Baarle-Nassau
BouwperiodeStavenCastelréBaarle-Nassau
vóór 194535,0%10,1%
1945–196420,0%8,8%
1965–197415,0%18,6%
1975–199110,0%24,5%
1992–20055,0%12,1%
2006–201415,0%10,8%
2015 en later0,0%14,9%

Castelré Baarle-Nassau

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 35,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Castelré vergeleken met Baarle-Nassau
WoningtypeStavenCastelréBaarle-Nassau
Vrijstaand80,0%31,8%
Twee-onder-een-kap15,0%17,5%
Hoekwoning0,0%7,5%
Tussenwoning0,0%16,5%
Appartement5,0%18,5%
Onbekend type0,0%8,2%

Castelré Baarle-Nassau

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS 2022
Installaties
22
33,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
132 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Baarle-Nassau

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.