Groenpeil

Professorenwijk in Baarn

Buurt in wijk Wijk 01 Baarn-Noord, Eemdal en Eemland, gemeente Baarn, postcodegebied 3741. 2.150 inwoners in 936 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 803 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 48,6%.

Woningen
936
CBS 2025
Inwoners
2.150
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 391.000
CBS 2025, gemeente € 508.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
67,2%
EP-Online, 803 gelabeld
Dekking energielabels
85,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Professorenwijk
Labelverdeling Professorenwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%5
A+++7,6%61
A++0,1%1
A+2,0%16
A33,7%271
B23,2%186
C23,3%187
D5,9%47
E1,2%10
F1,9%15
G0,5%4
Totaal gelabeld100%803
Ter vergelijking: gemeente Baarn
Ter vergelijking: gemeente Baarn
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%10
A+++3,3%257
A++2,1%158
A+3,5%273
A23,1%1.777
B16,5%1.268
C24,6%1.895
D10,6%819
E7,1%544
F4,7%361
G4,3%334
Totaal gelabeld100%7.696
Energielabels Professorenwijk vergeleken met Baarn
LabelStavenProfessorenwijkBaarn
A++++0,6%0,1%
A+++7,6%3,3%
A++0,1%2,1%
A+2,0%3,5%
A33,7%23,1%
B23,2%16,5%
C23,3%24,6%
D5,9%10,6%
E1,2%7,1%
F1,9%4,7%
G0,5%4,3%

Professorenwijk Baarn

Deze verdeling gaat over de 85,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Professorenwijk vergeleken met Baarn
BouwperiodeStavenProfessorenwijkBaarn
vóór 19451,5%22,2%
1945–19640,1%19,6%
1965–197469,6%17,6%
1975–19918,3%21,3%
1992–20053,7%8,7%
2006–20142,2%4,9%
2015 en later14,4%5,8%

Professorenwijk Baarn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 69,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Professorenwijk vergeleken met Baarn
WoningtypeStavenProfessorenwijkBaarn
Vrijstaand1,9%8,6%
Twee-onder-een-kap7,0%17,9%
Hoekwoning11,1%9,3%
Tussenwoning30,5%23,6%
Appartement49,6%39,5%
Onbekend type0,0%1,1%

Professorenwijk Baarn

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
256
27,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 34,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
597 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Baarn-Noord, Eemdal en Eemland

Alle buurten in Baarn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.