Groenpeil

Buitenoord 2 in Barendrecht

Buurt in wijk Wijk 05 Buitenoord, gemeente Barendrecht, postcodegebied 2991. 1.560 inwoners in 661 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 415 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 82,9%.

Woningen
661
CBS 2025
Inwoners
1.560
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 403.000
CBS 2025, gemeente € 447.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
71,6%
EP-Online, 415 gelabeld
Dekking energielabels
62,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitenoord 2
Labelverdeling Buitenoord 2
LabelAandeelWoningen
A+++8,0%33
A++5,5%23
A+0,5%2
A35,9%149
B21,7%90
C27,5%114
D1,0%4
Totaal gelabeld100%415
Ter vergelijking: gemeente Barendrecht
Ter vergelijking: gemeente Barendrecht
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%245
A+++3,4%413
A++1,3%154
A+7,1%864
A49,4%5.978
B19,6%2.375
C11,9%1.443
D2,5%297
E1,4%168
F0,7%80
G0,7%88
Totaal gelabeld100%12.105
Energielabels Buitenoord 2 vergeleken met Barendrecht
LabelStavenBuitenoord 2Barendrecht
A++++0,0%2,0%
A+++8,0%3,4%
A++5,5%1,3%
A+0,5%7,1%
A35,9%49,4%
B21,7%19,6%
C27,5%11,9%
D1,0%2,5%
E0,0%1,4%
F0,0%0,7%
G0,0%0,7%

Buitenoord 2 Barendrecht

Deze verdeling gaat over de 62,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitenoord 2 vergeleken met Barendrecht
BouwperiodeStavenBuitenoord 2Barendrecht
vóór 19450,0%3,1%
1945–19640,0%5,8%
1965–19740,0%9,8%
1975–1991100,0%15,1%
1992–20050,0%43,8%
2006–20140,0%14,5%
2015 en later0,0%7,8%

Buitenoord 2 Barendrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitenoord 2 vergeleken met Barendrecht
WoningtypeStavenBuitenoord 2Barendrecht
Vrijstaand3,1%5,3%
Twee-onder-een-kap15,4%15,7%
Hoekwoning11,3%9,3%
Tussenwoning36,6%37,8%
Appartement33,5%31,8%

Buitenoord 2 Barendrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
271
41,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
886 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
15 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Buitenoord

Alle buurten in Barendrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.