Groenpeil

Centrum in Barendrecht

Buurt in wijk Wijk 01 Centrum, gemeente Barendrecht, postcodegebied 2991. 590 inwoners in 274 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 217 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 83,4%.

Woningen
274
CBS 2025
Inwoners
590
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 398.000
CBS 2025, gemeente € 447.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
65,4%
EP-Online, 217 gelabeld
Dekking energielabels
79,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Centrum
Labelverdeling Centrum
LabelAandeelWoningen
A+++22,6%49
A++26,3%57
A+3,2%7
A6,9%15
B6,5%14
C18,0%39
D5,5%12
E6,9%15
F1,4%3
G2,8%6
Totaal gelabeld100%217
Ter vergelijking: gemeente Barendrecht
Ter vergelijking: gemeente Barendrecht
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%246
A+++4,8%592
A++1,3%160
A+7,3%905
A48,9%6.049
B19,0%2.352
C11,6%1.434
D2,4%294
E1,3%164
F0,6%80
G0,7%86
Totaal gelabeld100%12.362
Energielabels Centrum vergeleken met Barendrecht
LabelStavenCentrumBarendrecht
A++++0,0%2,0%
A+++22,6%4,8%
A++26,3%1,3%
A+3,2%7,3%
A6,9%48,9%
B6,5%19,0%
C18,0%11,6%
D5,5%2,4%
E6,9%1,3%
F1,4%0,6%
G2,8%0,7%

Centrum Barendrecht

Deze verdeling gaat over de 79,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrum vergeleken met Barendrecht
BouwperiodeStavenCentrumBarendrecht
vóór 19450,0%3,1%
1945–196438,7%5,7%
1965–19743,2%9,6%
1975–19910,0%14,8%
1992–20056,5%43,2%
2006–20140,0%14,5%
2015 en later51,6%9,2%

Centrum Barendrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 51,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Centrum vergeleken met Barendrecht
WoningtypeStavenCentrumBarendrecht
Vrijstaand1,4%5,2%
Twee-onder-een-kap17,1%15,3%
Hoekwoning6,9%9,5%
Tussenwoning11,5%37,7%
Appartement63,1%32,3%

Centrum Barendrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
92
33,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
245 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Centrum

Alle buurten in Barendrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.