Groenpeil

Meerwede Noordwest in Barendrecht

Buurt in wijk Wijk 14 Meerwede, gemeente Barendrecht, postcodegebied 2993. 1.290 inwoners in 545 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 278 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 82,9%.

Woningen
545
CBS 2025
Inwoners
1.290
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 440.000
CBS 2025, gemeente € 447.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
99,3%
EP-Online, 278 gelabeld
Dekking energielabels
51,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Meerwede Noordwest
Labelverdeling Meerwede Noordwest
LabelAandeelWoningen
A+3,2%9
A74,1%206
B21,9%61
C0,7%2
Totaal gelabeld100%278
Ter vergelijking: gemeente Barendrecht
Ter vergelijking: gemeente Barendrecht
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%245
A+++3,4%413
A++1,3%154
A+7,1%864
A49,4%5.978
B19,6%2.375
C11,9%1.443
D2,5%297
E1,4%168
F0,7%80
G0,7%88
Totaal gelabeld100%12.105
Energielabels Meerwede Noordwest vergeleken met Barendrecht
LabelStavenMeerwede NoordwestBarendrecht
A++++0,0%2,0%
A+++0,0%3,4%
A++0,0%1,3%
A+3,2%7,1%
A74,1%49,4%
B21,9%19,6%
C0,7%11,9%
D0,0%2,5%
E0,0%1,4%
F0,0%0,7%
G0,0%0,7%

Meerwede Noordwest Barendrecht

Deze verdeling gaat over de 51,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Meerwede Noordwest vergeleken met Barendrecht
BouwperiodeStavenMeerwede NoordwestBarendrecht
vóór 19450,0%3,1%
1945–19640,0%5,8%
1965–19740,0%9,8%
1975–19910,0%15,1%
1992–2005100,0%43,8%
2006–20140,0%14,5%
2015 en later0,0%7,8%

Meerwede Noordwest Barendrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Meerwede Noordwest vergeleken met Barendrecht
WoningtypeStavenMeerwede NoordwestBarendrecht
Vrijstaand1,4%5,3%
Twee-onder-een-kap9,4%15,7%
Hoekwoning7,9%9,3%
Tussenwoning54,3%37,8%
Appartement27,0%31,8%

Meerwede Noordwest Barendrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
96
17,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
385 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 14 Meerwede

Alle buurten in Barendrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.