Groenpeil

Nieuweland 5 in Barendrecht

Buurt in wijk Wijk 09 Nieuweland, gemeente Barendrecht, postcodegebied 2992. 1.320 inwoners in 496 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 252 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 93,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 83,4%.

Woningen
496
CBS 2025
Inwoners
1.320
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 460.000
CBS 2025, gemeente € 447.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
93,3%
EP-Online, 252 gelabeld
Dekking energielabels
50,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Nieuweland 5
Labelverdeling Nieuweland 5
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A++0,4%1
A+0,8%2
A44,0%111
B47,6%120
C5,6%14
D0,4%1
F0,4%1
G0,4%1
Totaal gelabeld100%252
Ter vergelijking: gemeente Barendrecht
Ter vergelijking: gemeente Barendrecht
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%246
A+++4,8%592
A++1,3%160
A+7,3%905
A48,9%6.049
B19,0%2.352
C11,6%1.434
D2,4%294
E1,3%164
F0,6%80
G0,7%86
Totaal gelabeld100%12.362
Energielabels Nieuweland 5 vergeleken met Barendrecht
LabelStavenNieuweland 5Barendrecht
A++++0,4%2,0%
A+++0,0%4,8%
A++0,4%1,3%
A+0,8%7,3%
A44,0%48,9%
B47,6%19,0%
C5,6%11,6%
D0,4%2,4%
E0,0%1,3%
F0,4%0,6%
G0,4%0,7%

Nieuweland 5 Barendrecht

Deze verdeling gaat over de 50,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuweland 5 vergeleken met Barendrecht
BouwperiodeStavenNieuweland 5Barendrecht
vóór 19450,8%3,1%
1945–19640,8%5,7%
1965–19740,0%9,6%
1975–19910,4%14,8%
1992–200597,2%43,2%
2006–20140,4%14,5%
2015 en later0,4%9,2%

Nieuweland 5 Barendrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 97,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Nieuweland 5 vergeleken met Barendrecht
WoningtypeStavenNieuweland 5Barendrecht
Vrijstaand4,0%5,2%
Twee-onder-een-kap20,2%15,3%
Hoekwoning6,3%9,5%
Tussenwoning46,0%37,7%
Appartement23,4%32,3%

Nieuweland 5 Barendrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
213
42,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
744 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 09 Nieuweland

Alle buurten in Barendrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.