Groenpeil

Noldijk in Barendrecht

Buurt in wijk Wijk 31 Buitengebied Zuid, gemeente Barendrecht, postcodegebied 2991. 405 inwoners in 170 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 85 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 82,9%.

Woningen
170
CBS 2025
Inwoners
405
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 572.000
CBS 2025, gemeente € 447.000
Koopwoningen
95,0%
CBS 2025
Label A of B
41,2%
EP-Online, 85 gelabeld
Dekking energielabels
50,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Noldijk
Labelverdeling Noldijk
LabelAandeelWoningen
A+++3,5%3
A++2,4%2
A24,7%21
B10,6%9
C20,0%17
D2,4%2
E8,2%7
F9,4%8
G18,8%16
Totaal gelabeld100%85
Ter vergelijking: gemeente Barendrecht
Ter vergelijking: gemeente Barendrecht
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%245
A+++3,4%413
A++1,3%154
A+7,1%864
A49,4%5.978
B19,6%2.375
C11,9%1.443
D2,5%297
E1,4%168
F0,7%80
G0,7%88
Totaal gelabeld100%12.105
Energielabels Noldijk vergeleken met Barendrecht
LabelStavenNoldijkBarendrecht
A++++0,0%2,0%
A+++3,5%3,4%
A++2,4%1,3%
A+0,0%7,1%
A24,7%49,4%
B10,6%19,6%
C20,0%11,9%
D2,4%2,5%
E8,2%1,4%
F9,4%0,7%
G18,8%0,7%

Noldijk Barendrecht

Deze verdeling gaat over de 50,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Noldijk vergeleken met Barendrecht
BouwperiodeStavenNoldijkBarendrecht
vóór 194555,3%3,1%
1945–19647,1%5,8%
1965–19743,5%9,8%
1975–19913,5%15,1%
1992–200516,5%43,8%
2006–20147,1%14,5%
2015 en later7,1%7,8%

Noldijk Barendrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 55,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Noldijk vergeleken met Barendrecht
WoningtypeStavenNoldijkBarendrecht
Vrijstaand55,3%5,3%
Twee-onder-een-kap31,8%15,7%
Hoekwoning9,4%9,3%
Tussenwoning3,5%37,8%
Appartement0,0%31,8%

Noldijk Barendrecht

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
60
35,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
269 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 31 Buitengebied Zuid

Alle buurten in Barendrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.