Groenpeil

Noord 2 in Barendrecht

Buurt in wijk Wijk 02 Noord, gemeente Barendrecht, postcodegebied 2991. 645 inwoners in 259 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 202 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 83,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 83,4%.

Woningen
259
CBS 2025
Inwoners
645
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 333.000
CBS 2025, gemeente € 447.000
Koopwoningen
38,0%
CBS 2025
Label A of B
83,7%
EP-Online, 202 gelabeld
Dekking energielabels
78,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Noord 2
Labelverdeling Noord 2
LabelAandeelWoningen
A+47,5%96
A33,2%67
B3,0%6
C5,4%11
D6,9%14
E3,5%7
G0,5%1
Totaal gelabeld100%202
Ter vergelijking: gemeente Barendrecht
Ter vergelijking: gemeente Barendrecht
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%246
A+++4,8%592
A++1,3%160
A+7,3%905
A48,9%6.049
B19,0%2.352
C11,6%1.434
D2,4%294
E1,3%164
F0,6%80
G0,7%86
Totaal gelabeld100%12.362
Energielabels Noord 2 vergeleken met Barendrecht
LabelStavenNoord 2Barendrecht
A++++0,0%2,0%
A+++0,0%4,8%
A++0,0%1,3%
A+47,5%7,3%
A33,2%48,9%
B3,0%19,0%
C5,4%11,6%
D6,9%2,4%
E3,5%1,3%
F0,0%0,6%
G0,5%0,7%

Noord 2 Barendrecht

Deze verdeling gaat over de 78,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Noord 2 vergeleken met Barendrecht
BouwperiodeStavenNoord 2Barendrecht
vóór 19450,0%3,1%
1945–196478,2%5,7%
1965–19740,0%9,6%
1975–19910,0%14,8%
1992–20050,0%43,2%
2006–201421,8%14,5%
2015 en later0,0%9,2%

Noord 2 Barendrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 78,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Noord 2 vergeleken met Barendrecht
WoningtypeStavenNoord 2Barendrecht
Vrijstaand0,5%5,2%
Twee-onder-een-kap5,9%15,3%
Hoekwoning20,8%9,5%
Tussenwoning51,0%37,7%
Appartement21,8%32,3%

Noord 2 Barendrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
74,0%
CBS 2024
Installaties
69
26,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
141 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Noord

Alle buurten in Barendrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.