Groenpeil

Buitengebied Stroe in Barneveld

Buurt in wijk Wijk 59 Stroe, gemeente Barneveld, postcodegebied 3776. 1.080 inwoners in 376 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 246 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 77,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,3%.

Woningen
376
CBS 2025
Inwoners
1.080
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 584.000
CBS 2025, gemeente € 480.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
77,2%
EP-Online, 246 gelabeld
Dekking energielabels
65,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Stroe
Labelverdeling Buitengebied Stroe
LabelAandeelWoningen
A++++20,3%50
A+++15,4%38
A++2,0%5
A+3,3%8
A28,0%69
B8,1%20
C9,8%24
D4,9%12
E0,8%2
F2,4%6
G4,9%12
Totaal gelabeld100%246
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%197
A+++8,0%1.236
A++2,3%362
A+6,6%1.025
A36,9%5.706
B15,2%2.355
C18,8%2.908
D4,4%678
E2,4%369
F2,0%303
G2,1%330
Totaal gelabeld100%15.469
Energielabels Buitengebied Stroe vergeleken met Barneveld
LabelStavenBuitengebied StroeBarneveld
A++++20,3%1,3%
A+++15,4%8,0%
A++2,0%2,3%
A+3,3%6,6%
A28,0%36,9%
B8,1%15,2%
C9,8%18,8%
D4,9%4,4%
E0,8%2,4%
F2,4%2,0%
G4,9%2,1%

Buitengebied Stroe Barneveld

Deze verdeling gaat over de 65,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Stroe vergeleken met Barneveld
BouwperiodeStavenBuitengebied StroeBarneveld
vóór 19455,3%5,2%
1945–196413,4%9,0%
1965–19744,5%12,2%
1975–19916,1%20,1%
1992–20059,3%18,3%
2006–201424,4%18,9%
2015 en later37,0%16,3%

Buitengebied Stroe Barneveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 37,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Stroe vergeleken met Barneveld
WoningtypeStavenBuitengebied StroeBarneveld
Vrijstaand33,7%16,6%
Twee-onder-een-kap22,4%18,2%
Hoekwoning15,9%10,9%
Tussenwoning27,2%29,9%
Appartement0,4%21,4%
Onbekend type0,4%2,9%

Buitengebied Stroe Barneveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
91
24,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
489 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 59 Stroe

Alle buurten in Barneveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.