Groenpeil

Centrum Voorthuizen in Barneveld

Buurt in wijk Wijk 55 Voorthuizen, gemeente Barneveld, postcodegebied 3781. 605 inwoners in 326 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 200 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,3%.

Woningen
326
CBS 2025
Inwoners
605
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 463.000
CBS 2025, gemeente € 480.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
58,0%
EP-Online, 200 gelabeld
Dekking energielabels
61,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Centrum Voorthuizen
Labelverdeling Centrum Voorthuizen
LabelAandeelWoningen
A++0,5%1
A+5,5%11
A34,5%69
B17,5%35
C29,0%58
D7,5%15
E2,0%4
F3,5%7
Totaal gelabeld100%200
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%197
A+++8,0%1.236
A++2,3%362
A+6,6%1.025
A36,9%5.706
B15,2%2.355
C18,8%2.908
D4,4%678
E2,4%369
F2,0%303
G2,1%330
Totaal gelabeld100%15.469
Energielabels Centrum Voorthuizen vergeleken met Barneveld
LabelStavenCentrum VoorthuizenBarneveld
A++++0,0%1,3%
A+++0,0%8,0%
A++0,5%2,3%
A+5,5%6,6%
A34,5%36,9%
B17,5%15,2%
C29,0%18,8%
D7,5%4,4%
E2,0%2,4%
F3,5%2,0%
G0,0%2,1%

Centrum Voorthuizen Barneveld

Deze verdeling gaat over de 61,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrum Voorthuizen vergeleken met Barneveld
BouwperiodeStavenCentrum VoorthuizenBarneveld
vóór 194512,0%5,2%
1945–19645,0%9,0%
1965–19748,0%12,2%
1975–199121,0%20,1%
1992–200523,0%18,3%
2006–201418,0%18,9%
2015 en later13,0%16,3%

Centrum Voorthuizen Barneveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 23,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Centrum Voorthuizen vergeleken met Barneveld
WoningtypeStavenCentrum VoorthuizenBarneveld
Vrijstaand17,0%16,6%
Twee-onder-een-kap13,0%18,2%
Hoekwoning6,5%10,9%
Tussenwoning14,0%29,9%
Appartement49,5%21,4%
Onbekend type0,0%2,9%

Centrum Voorthuizen Barneveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
28,0%
CBS 2024
Installaties
72
22,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
270 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 55 Voorthuizen

Alle buurten in Barneveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.