Groenpeil

De Glind in Barneveld

Buurt in wijk Wijk 61 De Glind, gemeente Barneveld, postcodegebied 3794. 420 inwoners in 116 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 119 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,3%.

Woningen
116
CBS 2025
Inwoners
420
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 415.000
CBS 2025, gemeente € 480.000
Koopwoningen
26,0%
CBS 2025
Label A of B
60,5%
EP-Online, 119 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Glind
Labelverdeling De Glind
LabelAandeelWoningen
A+++23,5%28
A++1,7%2
A+0,8%1
A30,3%36
B4,2%5
C21,0%25
D10,1%12
E4,2%5
F1,7%2
G2,5%3
Totaal gelabeld100%119
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%197
A+++8,0%1.236
A++2,3%362
A+6,6%1.025
A36,9%5.706
B15,2%2.355
C18,8%2.908
D4,4%678
E2,4%369
F2,0%303
G2,1%330
Totaal gelabeld100%15.469
Energielabels De Glind vergeleken met Barneveld
LabelStavenDe GlindBarneveld
A++++0,0%1,3%
A+++23,5%8,0%
A++1,7%2,3%
A+0,8%6,6%
A30,3%36,9%
B4,2%15,2%
C21,0%18,8%
D10,1%4,4%
E4,2%2,4%
F1,7%2,0%
G2,5%2,1%

De Glind Barneveld

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Glind vergeleken met Barneveld
BouwperiodeStavenDe GlindBarneveld
vóór 19453,4%5,2%
1945–196410,1%9,0%
1965–197412,6%12,2%
1975–19916,7%20,1%
1992–200518,5%18,3%
2006–201418,5%18,9%
2015 en later30,3%16,3%

De Glind Barneveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 30,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Glind vergeleken met Barneveld
WoningtypeStavenDe GlindBarneveld
Vrijstaand26,9%16,6%
Twee-onder-een-kap21,8%18,2%
Hoekwoning15,1%10,9%
Tussenwoning27,7%29,9%
Appartement8,4%21,4%
Onbekend type0,0%2,9%

De Glind Barneveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
46
39,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
192 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 61 De Glind

Alle buurten in Barneveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.