Groenpeil

Kootwijkerbroek-west in Barneveld

Buurt in wijk Wijk 56 Kootwijkerbroek, gemeente Barneveld, postcodegebied 3774. 495 inwoners in 147 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 75 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,3%.

Woningen
147
CBS 2025
Inwoners
495
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 547.000
CBS 2025, gemeente € 480.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
94,7%
EP-Online, 75 gelabeld
Dekking energielabels
51,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kootwijkerbroek-west
Labelverdeling Kootwijkerbroek-west
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%1
A+++1,3%1
A++2,7%2
A+9,3%7
A73,3%55
B6,7%5
C1,3%1
D2,7%2
G1,3%1
Totaal gelabeld100%75
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%197
A+++8,0%1.236
A++2,3%362
A+6,6%1.025
A36,9%5.706
B15,2%2.355
C18,8%2.908
D4,4%678
E2,4%369
F2,0%303
G2,1%330
Totaal gelabeld100%15.469
Energielabels Kootwijkerbroek-west vergeleken met Barneveld
LabelStavenKootwijkerbroek-westBarneveld
A++++1,3%1,3%
A+++1,3%8,0%
A++2,7%2,3%
A+9,3%6,6%
A73,3%36,9%
B6,7%15,2%
C1,3%18,8%
D2,7%4,4%
E0,0%2,4%
F0,0%2,0%
G1,3%2,1%

Kootwijkerbroek-west Barneveld

Deze verdeling gaat over de 51,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kootwijkerbroek-west vergeleken met Barneveld
BouwperiodeStavenKootwijkerbroek-westBarneveld
vóór 19451,3%5,2%
1945–19640,0%9,0%
1965–19742,7%12,2%
1975–19912,7%20,1%
1992–20054,0%18,3%
2006–201481,3%18,9%
2015 en later8,0%16,3%

Kootwijkerbroek-west Barneveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 81,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kootwijkerbroek-west vergeleken met Barneveld
WoningtypeStavenKootwijkerbroek-westBarneveld
Vrijstaand22,7%16,6%
Twee-onder-een-kap34,7%18,2%
Hoekwoning12,0%10,9%
Tussenwoning30,7%29,9%
Appartement0,0%21,4%
Onbekend type0,0%2,9%

Kootwijkerbroek-west Barneveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
44
29,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
249 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 56 Kootwijkerbroek

Alle buurten in Barneveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.