Groenpeil

terschuur in Barneveld

Buurt in wijk Wijk 58 Terschuur, gemeente Barneveld, postcodegebied 3784. 485 inwoners in 197 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 112 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 27,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,3%.

Woningen
197
CBS 2025
Inwoners
485
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 469.000
CBS 2025, gemeente € 480.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
27,7%
EP-Online, 112 gelabeld
Dekking energielabels
56,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling terschuur
Labelverdeling terschuur
LabelAandeelWoningen
A+0,9%1
A9,8%11
B17,0%19
C54,5%61
D9,8%11
E3,6%4
F3,6%4
G0,9%1
Totaal gelabeld100%112
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%197
A+++8,0%1.236
A++2,3%362
A+6,6%1.025
A36,9%5.706
B15,2%2.355
C18,8%2.908
D4,4%678
E2,4%369
F2,0%303
G2,1%330
Totaal gelabeld100%15.469
Energielabels terschuur vergeleken met Barneveld
LabelStaventerschuurBarneveld
A++++0,0%1,3%
A+++0,0%8,0%
A++0,0%2,3%
A+0,9%6,6%
A9,8%36,9%
B17,0%15,2%
C54,5%18,8%
D9,8%4,4%
E3,6%2,4%
F3,6%2,0%
G0,9%2,1%

terschuur Barneveld

Deze verdeling gaat over de 56,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes terschuur vergeleken met Barneveld
BouwperiodeStaventerschuurBarneveld
vóór 19454,5%5,2%
1945–196433,9%9,0%
1965–197417,0%12,2%
1975–199137,5%20,1%
1992–20052,7%18,3%
2006–20144,5%18,9%
2015 en later0,0%16,3%

terschuur Barneveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 37,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes terschuur vergeleken met Barneveld
WoningtypeStaventerschuurBarneveld
Vrijstaand27,7%16,6%
Twee-onder-een-kap26,8%18,2%
Hoekwoning17,9%10,9%
Tussenwoning24,1%29,9%
Appartement3,6%21,4%
Onbekend type0,0%2,9%

terschuur Barneveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
42
21,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
219 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 58 Terschuur

Alle buurten in Barneveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.