Groenpeil

Aalbeek in Beekdaelen

Buurt in wijk Wijk 03 Hulsberg, gemeente Beekdaelen, postcodegebied 6336. 255 inwoners in 119 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 55 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 42,6%.

Woningen
119
CBS 2025
Inwoners
255
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 443.000
CBS 2025, gemeente € 327.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
41,8%
EP-Online, 55 gelabeld
Dekking energielabels
46,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Aalbeek
Labelverdeling Aalbeek
LabelAandeelWoningen
A27,3%15
B14,5%8
C20,0%11
D16,4%9
E5,5%3
F7,3%4
G9,1%5
Totaal gelabeld100%55
Ter vergelijking: gemeente Beekdaelen
Ter vergelijking: gemeente Beekdaelen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%14
A+++2,3%196
A++0,7%58
A+1,7%151
A20,9%1.813
B16,9%1.473
C25,1%2.186
D12,8%1.109
E8,8%769
F5,3%458
G5,4%466
Totaal gelabeld100%8.693
Energielabels Aalbeek vergeleken met Beekdaelen
LabelStavenAalbeekBeekdaelen
A++++0,0%0,2%
A+++0,0%2,3%
A++0,0%0,7%
A+0,0%1,7%
A27,3%20,9%
B14,5%16,9%
C20,0%25,1%
D16,4%12,8%
E5,5%8,8%
F7,3%5,3%
G9,1%5,4%

Aalbeek Beekdaelen

Deze verdeling gaat over de 46,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Aalbeek vergeleken met Beekdaelen
BouwperiodeStavenAalbeekBeekdaelen
vóór 194540,0%15,8%
1945–19647,3%19,0%
1965–19745,5%25,0%
1975–199118,2%24,0%
1992–200529,1%9,0%
2006–20140,0%3,5%
2015 en later0,0%3,6%

Aalbeek Beekdaelen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 40,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Aalbeek vergeleken met Beekdaelen
WoningtypeStavenAalbeekBeekdaelen
Vrijstaand40,0%25,2%
Twee-onder-een-kap40,0%34,6%
Hoekwoning9,1%7,0%
Tussenwoning5,5%13,2%
Appartement5,5%19,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Aalbeek Beekdaelen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
38
31,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
235 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 03 Hulsberg

Alle buurten in Beekdaelen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.