Groenpeil

Haasdal in Beekdaelen

Buurt in wijk Wijk 04 Schimmert, gemeente Beekdaelen, postcodegebied 6333. 755 inwoners in 323 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 112 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 27,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 42,6%.

Woningen
323
CBS 2025
Inwoners
755
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 451.000
CBS 2025, gemeente € 327.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
27,7%
EP-Online, 112 gelabeld
Dekking energielabels
34,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Haasdal
Labelverdeling Haasdal
LabelAandeelWoningen
A+++1,8%2
A++2,7%3
A+0,9%1
A6,3%7
B16,1%18
C24,1%27
D19,6%22
E9,8%11
F5,4%6
G13,4%15
Totaal gelabeld100%112
Ter vergelijking: gemeente Beekdaelen
Ter vergelijking: gemeente Beekdaelen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%14
A+++2,3%196
A++0,7%58
A+1,7%151
A20,9%1.813
B16,9%1.473
C25,1%2.186
D12,8%1.109
E8,8%769
F5,3%458
G5,4%466
Totaal gelabeld100%8.693
Energielabels Haasdal vergeleken met Beekdaelen
LabelStavenHaasdalBeekdaelen
A++++0,0%0,2%
A+++1,8%2,3%
A++2,7%0,7%
A+0,9%1,7%
A6,3%20,9%
B16,1%16,9%
C24,1%25,1%
D19,6%12,8%
E9,8%8,8%
F5,4%5,3%
G13,4%5,4%

Haasdal Beekdaelen

Deze verdeling gaat over de 34,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Haasdal vergeleken met Beekdaelen
BouwperiodeStavenHaasdalBeekdaelen
vóór 194540,2%15,8%
1945–196417,9%19,0%
1965–197418,8%25,0%
1975–199116,1%24,0%
1992–20053,6%9,0%
2006–20143,6%3,5%
2015 en later0,0%3,6%

Haasdal Beekdaelen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 40,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Haasdal vergeleken met Beekdaelen
WoningtypeStavenHaasdalBeekdaelen
Vrijstaand65,2%25,2%
Twee-onder-een-kap27,7%34,6%
Hoekwoning3,6%7,0%
Tussenwoning2,7%13,2%
Appartement0,9%19,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Haasdal Beekdaelen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
138
42,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
701 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Schimmert

Alle buurten in Beekdaelen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.