Groenpeil

Nuth in Beekdaelen

Buurt in wijk Wijk 01 Nuth, gemeente Beekdaelen, postcodegebied 6361. 4.395 inwoners in 2.294 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.442 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 42,8%.

Woningen
2.294
CBS 2025
Inwoners
4.395
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 259.000
CBS 2025, gemeente € 327.000
Koopwoningen
52,0%
CBS 2025
Label A of B
51,2%
EP-Online, 1.442 gelabeld
Dekking energielabels
62,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Nuth
Labelverdeling Nuth
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++2,0%29
A+1,6%23
A33,4%481
B14,2%205
C20,5%296
D12,6%181
E8,3%119
F3,9%56
G3,5%51
Totaal gelabeld100%1.442
Ter vergelijking: gemeente Beekdaelen
Ter vergelijking: gemeente Beekdaelen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%14
A+++2,3%199
A++0,7%59
A+1,9%168
A20,8%1.808
B17,0%1.474
C25,3%2.198
D12,7%1.107
E8,8%764
F5,2%453
G5,2%452
Totaal gelabeld100%8.696
Energielabels Nuth vergeleken met Beekdaelen
LabelStavenNuthBeekdaelen
A++++0,1%0,2%
A+++2,0%2,3%
A++0,0%0,7%
A+1,6%1,9%
A33,4%20,8%
B14,2%17,0%
C20,5%25,3%
D12,6%12,7%
E8,3%8,8%
F3,9%5,2%
G3,5%5,2%

Nuth Beekdaelen

Deze verdeling gaat over de 62,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Nuth vergeleken met Beekdaelen
BouwperiodeStavenNuthBeekdaelen
vóór 194513,9%15,8%
1945–196419,9%19,0%
1965–197433,4%25,1%
1975–199113,8%23,9%
1992–20057,4%9,0%
2006–20147,4%3,5%
2015 en later4,2%3,7%

Nuth Beekdaelen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 33,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Nuth vergeleken met Beekdaelen
WoningtypeStavenNuthBeekdaelen
Vrijstaand10,5%25,2%
Twee-onder-een-kap26,6%34,5%
Hoekwoning3,7%7,1%
Tussenwoning12,6%13,2%
Appartement46,5%19,9%
Onbekend type0,1%0,1%

Nuth Beekdaelen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
703
30,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.554 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Nuth

Alle buurten in Beekdaelen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.