Groenpeil

Kapellerweg-Rijt in Bergeijk

Buurt in wijk Wijk 02 Luyksgestel, gemeente Bergeijk, postcodegebied 5575. 175 inwoners in 77 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 32 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
77
CBS 2025
Inwoners
175
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 443.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
65,6%
EP-Online, 32 gelabeld
Dekking energielabels
41,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kapellerweg-Rijt
Labelverdeling Kapellerweg-Rijt
LabelAandeelWoningen
A28,1%9
B37,5%12
C6,3%2
D9,4%3
E6,3%2
F6,3%2
G6,3%2
Totaal gelabeld100%32
Ter vergelijking: gemeente Bergeijk
Ter vergelijking: gemeente Bergeijk
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%134
A+++6,8%364
A++1,6%88
A+2,6%138
A23,6%1.267
B14,2%761
C23,3%1.248
D14,0%753
E3,7%201
F4,2%225
G3,5%188
Totaal gelabeld100%5.367
Energielabels Kapellerweg-Rijt vergeleken met Bergeijk
LabelStavenKapellerweg-RijtBergeijk
A++++0,0%2,5%
A+++0,0%6,8%
A++0,0%1,6%
A+0,0%2,6%
A28,1%23,6%
B37,5%14,2%
C6,3%23,3%
D9,4%14,0%
E6,3%3,7%
F6,3%4,2%
G6,3%3,5%

Kapellerweg-Rijt Bergeijk

Deze verdeling gaat over de 41,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kapellerweg-Rijt vergeleken met Bergeijk
BouwperiodeStavenKapellerweg-RijtBergeijk
vóór 19453,1%6,0%
1945–196431,3%11,4%
1965–19740,0%16,3%
1975–19913,1%31,7%
1992–200559,4%11,9%
2006–20143,1%12,5%
2015 en later0,0%10,3%

Kapellerweg-Rijt Bergeijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 59,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kapellerweg-Rijt vergeleken met Bergeijk
WoningtypeStavenKapellerweg-RijtBergeijk
Vrijstaand40,6%28,3%
Twee-onder-een-kap12,5%22,4%
Hoekwoning0,0%9,7%
Tussenwoning0,0%15,9%
Appartement46,9%9,9%
Onbekend type0,0%13,9%

Kapellerweg-Rijt Bergeijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
23
29,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
124 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Luyksgestel

Alle buurten in Bergeijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.