Groenpeil

Steenovens in Bergeijk

Buurt in wijk Wijk 04 Westerhoven, gemeente Bergeijk, postcodegebied 5563. 230 inwoners in 98 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 64 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
98
CBS 2025
Inwoners
230
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 385.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
55,0%
CBS 2025
Label A of B
73,4%
EP-Online, 64 gelabeld
Dekking energielabels
65,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Steenovens
Labelverdeling Steenovens
LabelAandeelWoningen
A29,7%19
B43,8%28
C25,0%16
D1,6%1
Totaal gelabeld100%64
Ter vergelijking: gemeente Bergeijk
Ter vergelijking: gemeente Bergeijk
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%134
A+++6,8%364
A++1,6%88
A+2,6%138
A23,6%1.267
B14,2%761
C23,3%1.248
D14,0%753
E3,7%201
F4,2%225
G3,5%188
Totaal gelabeld100%5.367
Energielabels Steenovens vergeleken met Bergeijk
LabelStavenSteenovensBergeijk
A++++0,0%2,5%
A+++0,0%6,8%
A++0,0%1,6%
A+0,0%2,6%
A29,7%23,6%
B43,8%14,2%
C25,0%23,3%
D1,6%14,0%
E0,0%3,7%
F0,0%4,2%
G0,0%3,5%

Steenovens Bergeijk

Deze verdeling gaat over de 65,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Steenovens vergeleken met Bergeijk
BouwperiodeStavenSteenovensBergeijk
vóór 19450,0%6,0%
1945–19640,0%11,4%
1965–19740,0%16,3%
1975–199179,7%31,7%
1992–200520,3%11,9%
2006–20140,0%12,5%
2015 en later0,0%10,3%

Steenovens Bergeijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 79,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Steenovens vergeleken met Bergeijk
WoningtypeStavenSteenovensBergeijk
Vrijstaand23,4%28,3%
Twee-onder-een-kap46,9%22,4%
Hoekwoning23,4%9,7%
Tussenwoning6,3%15,9%
Appartement0,0%9,9%
Onbekend type0,0%13,9%

Steenovens Bergeijk

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
42
42,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
194 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 04 Westerhoven

Alle buurten in Bergeijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.