Groenpeil

Bergse Plaat in Bergen op Zoom

Buurt in wijk Wijk 03 Bergen op Zoom-West, gemeente Bergen op Zoom, postcodegebied 4612 en postcodegebied 4617. 7.150 inwoners in 3.139 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.985 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 89,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,6%.

Woningen
3.139
CBS 2025
Inwoners
7.150
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 403.000
CBS 2025, gemeente € 333.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
89,4%
EP-Online, 1.985 gelabeld
Dekking energielabels
63,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bergse Plaat
Labelverdeling Bergse Plaat
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%3
A+++0,4%7
A++0,8%15
A+2,4%47
A46,2%918
B39,5%784
C10,6%211
Totaal gelabeld100%1.985
Ter vergelijking: gemeente Bergen op Zoom
Ter vergelijking: gemeente Bergen op Zoom
LabelAandeelWoningen
A++++2,9%624
A+++6,6%1.432
A++3,5%767
A+3,5%767
A27,3%5.894
B17,8%3.841
C20,9%4.522
D6,9%1.496
E5,4%1.167
F3,0%654
G2,1%451
Totaal gelabeld100%21.615
Energielabels Bergse Plaat vergeleken met Bergen op Zoom
LabelStavenBergse PlaatBergen op Zoom
A++++0,2%2,9%
A+++0,4%6,6%
A++0,8%3,5%
A+2,4%3,5%
A46,2%27,3%
B39,5%17,8%
C10,6%20,9%
D0,0%6,9%
E0,0%5,4%
F0,0%3,0%
G0,0%2,1%

Bergse Plaat Bergen op Zoom

Deze verdeling gaat over de 63,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bergse Plaat vergeleken met Bergen op Zoom
BouwperiodeStavenBergse PlaatBergen op Zoom
vóór 19450,1%12,7%
1945–19640,0%10,9%
1965–19740,0%16,2%
1975–19917,0%25,4%
1992–200586,8%13,4%
2006–20145,9%8,0%
2015 en later0,2%13,4%

Bergse Plaat Bergen op Zoom

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 86,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bergse Plaat vergeleken met Bergen op Zoom
WoningtypeStavenBergse PlaatBergen op Zoom
Vrijstaand14,3%8,2%
Twee-onder-een-kap22,2%14,0%
Hoekwoning3,8%8,0%
Tussenwoning22,9%31,0%
Appartement36,8%38,6%
Onbekend type0,0%0,2%

Bergse Plaat Bergen op Zoom

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
992
31,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.999 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
34
69 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Bergen op Zoom-West

Alle buurten in Bergen op Zoom

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.