Groenpeil

De Schans en Oude Molen in Bergen op Zoom

Buurt in wijk Wijk 04 Halsteren, gemeente Bergen op Zoom, postcodegebied 4661. 3.135 inwoners in 1.164 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 714 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 95,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,6%.

Woningen
1.164
CBS 2025
Inwoners
3.135
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 474.000
CBS 2025, gemeente € 333.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
95,4%
EP-Online, 714 gelabeld
Dekking energielabels
61,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Schans en Oude Molen
Labelverdeling De Schans en Oude Molen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%6
A+++10,5%75
A++1,3%9
A+6,3%45
A60,5%432
B16,0%114
C3,2%23
D0,1%1
E0,3%2
F0,4%3
G0,6%4
Totaal gelabeld100%714
Ter vergelijking: gemeente Bergen op Zoom
Ter vergelijking: gemeente Bergen op Zoom
LabelAandeelWoningen
A++++2,9%624
A+++6,6%1.432
A++3,5%767
A+3,5%767
A27,3%5.894
B17,8%3.841
C20,9%4.522
D6,9%1.496
E5,4%1.167
F3,0%654
G2,1%451
Totaal gelabeld100%21.615
Energielabels De Schans en Oude Molen vergeleken met Bergen op Zoom
LabelStavenDe Schans en Oude MolenBergen op Zoom
A++++0,8%2,9%
A+++10,5%6,6%
A++1,3%3,5%
A+6,3%3,5%
A60,5%27,3%
B16,0%17,8%
C3,2%20,9%
D0,1%6,9%
E0,3%5,4%
F0,4%3,0%
G0,6%2,1%

De Schans en Oude Molen Bergen op Zoom

Deze verdeling gaat over de 61,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Schans en Oude Molen vergeleken met Bergen op Zoom
BouwperiodeStavenDe Schans en Oude MolenBergen op Zoom
vóór 19451,7%12,7%
1945–19640,8%10,9%
1965–19740,1%16,2%
1975–199111,5%25,4%
1992–200529,1%13,4%
2006–201445,9%8,0%
2015 en later10,8%13,4%

De Schans en Oude Molen Bergen op Zoom

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 45,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Schans en Oude Molen vergeleken met Bergen op Zoom
WoningtypeStavenDe Schans en Oude MolenBergen op Zoom
Vrijstaand25,6%8,2%
Twee-onder-een-kap22,8%14,0%
Hoekwoning7,8%8,0%
Tussenwoning25,4%31,0%
Appartement18,3%38,6%
Onbekend type0,0%0,2%

De Schans en Oude Molen Bergen op Zoom

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
504
43,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.332 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
21
53 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Halsteren

Alle buurten in Bergen op Zoom

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.