Dijkstraten in Best
Buurt in wijk Dijkstraten, gemeente Best, postcodegebied 5684. 1.865 inwoners in 756 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 714 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,9%.
- Woningen
- 756
- CBS 2025
- Inwoners
- 1.865
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 473.000
- CBS 2025, gemeente € 464.000
- Koopwoningen
- 60,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 94,0%
- EP-Online, 714 gelabeld
- Dekking energielabels
- 94,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 32,1% | 229 |
| A+++ | 26,9% | 192 |
| A++ | 1,0% | 7 |
| A+ | 0,4% | 3 |
| A | 33,5% | 239 |
| B | 0,1% | 1 |
| C | 2,9% | 21 |
| D | 2,7% | 19 |
| E | 0,3% | 2 |
| G | 0,1% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 714 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 6,1% | 540 |
| A+++ | 7,3% | 643 |
| A++ | 0,9% | 82 |
| A+ | 3,3% | 291 |
| A | 34,3% | 3.022 |
| B | 17,9% | 1.579 |
| C | 18,4% | 1.617 |
| D | 5,2% | 456 |
| E | 3,6% | 317 |
| F | 1,6% | 142 |
| G | 1,4% | 119 |
| Totaal gelabeld | 100% | 8.808 |
| Label | Staven | Dijkstraten | Best |
|---|---|---|---|
| A++++ | 32,1% | 6,1% | |
| A+++ | 26,9% | 7,3% | |
| A++ | 1,0% | 0,9% | |
| A+ | 0,4% | 3,3% | |
| A | 33,5% | 34,3% | |
| B | 0,1% | 17,9% | |
| C | 2,9% | 18,4% | |
| D | 2,7% | 5,2% | |
| E | 0,3% | 3,6% | |
| F | 0,0% | 1,6% | |
| G | 0,1% | 1,4% |
Dijkstraten Best
Deze verdeling gaat over de 94,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Dijkstraten | Best |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,6% | 1,9% | |
| 1945–1964 | 0,8% | 11,9% | |
| 1965–1974 | 0,3% | 15,5% | |
| 1975–1991 | 0,3% | 23,3% | |
| 1992–2005 | 0,6% | 22,7% | |
| 2006–2014 | 31,7% | 9,0% | |
| 2015 en later | 65,8% | 15,8% |
Dijkstraten Best
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Recente bouw
Grootste groep in deze buurt: 65,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.
Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Dijkstraten | Best |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 3,4% | 12,7% | |
| Twee-onder-een-kap | 27,6% | 22,1% | |
| Hoekwoning | 13,0% | 9,7% | |
| Tussenwoning | 43,8% | 31,4% | |
| Appartement | 12,2% | 24,1% |
Dijkstraten Best
CBS · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS
- Installaties
- –
- CBS
- Opgesteld vermogen
- –
- CBS
- Publieke laadpunten
- 8
- 16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 94,4% (714 van 756 woningen).
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.