Groenpeil

Steegsche Velden in Best

Buurt in wijk Steegsche Velden, gemeente Best, postcodegebied 5682. 605 inwoners in 207 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 201 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,9%.

Woningen
207
CBS 2025
Inwoners
605
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 555.000
CBS 2025, gemeente € 464.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
99,5%
EP-Online, 201 gelabeld
Dekking energielabels
97,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Steegsche Velden
Labelverdeling Steegsche Velden
LabelAandeelWoningen
A++++9,5%19
A+++8,5%17
A++0,5%1
A+15,9%32
A65,2%131
C0,5%1
Totaal gelabeld100%201
Ter vergelijking: gemeente Best
Ter vergelijking: gemeente Best
LabelAandeelWoningen
A++++6,1%540
A+++7,3%643
A++0,9%82
A+3,3%291
A34,3%3.022
B17,9%1.579
C18,4%1.617
D5,2%456
E3,6%317
F1,6%142
G1,4%119
Totaal gelabeld100%8.808
Energielabels Steegsche Velden vergeleken met Best
LabelStavenSteegsche VeldenBest
A++++9,5%6,1%
A+++8,5%7,3%
A++0,5%0,9%
A+15,9%3,3%
A65,2%34,3%
B0,0%17,9%
C0,5%18,4%
D0,0%5,2%
E0,0%3,6%
F0,0%1,6%
G0,0%1,4%

Steegsche Velden Best

Deze verdeling gaat over de 97,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Steegsche Velden vergeleken met Best
BouwperiodeStavenSteegsche VeldenBest
vóór 19450,0%1,9%
1945–19640,0%11,9%
1965–19740,0%15,5%
1975–19910,5%23,3%
1992–20050,0%22,7%
2006–201424,4%9,0%
2015 en later75,1%15,8%

Steegsche Velden Best

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 75,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Steegsche Velden vergeleken met Best
WoningtypeStavenSteegsche VeldenBest
Vrijstaand6,5%12,7%
Twee-onder-een-kap51,2%22,1%
Hoekwoning16,4%9,7%
Tussenwoning25,9%31,4%
Appartement0,0%24,1%

Steegsche Velden Best

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Best

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.