Groenpeil

Wilhelminadorp in Best

Buurt in wijk Wilhelminadorp, gemeente Best, postcodegebied 5684. 3.600 inwoners in 1.692 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.051 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,4%.

Woningen
1.692
CBS 2025
Inwoners
3.600
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 365.000
CBS 2025, gemeente € 464.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
48,0%
EP-Online, 1.051 gelabeld
Dekking energielabels
62,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Wilhelminadorp
Labelverdeling Wilhelminadorp
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%16
A+++5,3%56
A++0,2%2
A+1,5%16
A24,8%261
B14,6%153
C23,7%249
D13,6%143
E9,1%96
F2,7%28
G2,9%31
Totaal gelabeld100%1.051
Ter vergelijking: gemeente Best
Ter vergelijking: gemeente Best
LabelAandeelWoningen
A++++6,0%529
A+++7,2%637
A++1,0%85
A+3,5%310
A34,8%3.061
B17,8%1.564
C18,0%1.579
D5,1%451
E3,6%315
F1,6%140
G1,4%119
Totaal gelabeld100%8.790
Energielabels Wilhelminadorp vergeleken met Best
LabelStavenWilhelminadorpBest
A++++1,5%6,0%
A+++5,3%7,2%
A++0,2%1,0%
A+1,5%3,5%
A24,8%34,8%
B14,6%17,8%
C23,7%18,0%
D13,6%5,1%
E9,1%3,6%
F2,7%1,6%
G2,9%1,4%

Wilhelminadorp Best

Deze verdeling gaat over de 62,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Wilhelminadorp vergeleken met Best
BouwperiodeStavenWilhelminadorpBest
vóór 19450,0%1,9%
1945–196450,5%11,9%
1965–197411,5%15,6%
1975–199113,2%23,3%
1992–200516,8%22,7%
2006–20143,2%9,0%
2015 en later4,7%15,5%

Wilhelminadorp Best

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 50,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Wilhelminadorp vergeleken met Best
WoningtypeStavenWilhelminadorpBest
Vrijstaand6,9%12,9%
Twee-onder-een-kap12,1%22,0%
Hoekwoning8,8%10,0%
Tussenwoning43,4%31,2%
Appartement28,8%24,0%

Wilhelminadorp Best

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
13
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Best

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.