Groenpeil

Oostertuinen in Beverwijk

Buurt in wijk Kuenenkwartier, gemeente Beverwijk, postcodegebied 1944. 1.960 inwoners in 1.016 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 698 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,6%.

Woningen
1.016
CBS 2025
Inwoners
1.960
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 302.000
CBS 2025, gemeente € 356.000
Koopwoningen
40,0%
CBS 2025
Label A of B
50,6%
EP-Online, 698 gelabeld
Dekking energielabels
68,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oostertuinen
Labelverdeling Oostertuinen
LabelAandeelWoningen
A++2,9%20
A+9,2%64
A18,6%130
B19,9%139
C18,2%127
D10,3%72
E10,9%76
F5,4%38
G4,6%32
Totaal gelabeld100%698
Ter vergelijking: gemeente Beverwijk
Ter vergelijking: gemeente Beverwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%83
A+++4,1%554
A++2,4%321
A+5,8%793
A27,5%3.744
B15,2%2.074
C25,5%3.475
D8,1%1.097
E4,7%640
F3,0%412
G3,1%419
Totaal gelabeld100%13.612
Energielabels Oostertuinen vergeleken met Beverwijk
LabelStavenOostertuinenBeverwijk
A++++0,0%0,6%
A+++0,0%4,1%
A++2,9%2,4%
A+9,2%5,8%
A18,6%27,5%
B19,9%15,2%
C18,2%25,5%
D10,3%8,1%
E10,9%4,7%
F5,4%3,0%
G4,6%3,1%

Oostertuinen Beverwijk

Deze verdeling gaat over de 68,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oostertuinen vergeleken met Beverwijk
BouwperiodeStavenOostertuinenBeverwijk
vóór 194536,1%16,2%
1945–196430,2%24,2%
1965–19741,3%7,7%
1975–19911,1%19,7%
1992–200522,1%12,0%
2006–20144,0%12,6%
2015 en later5,2%7,6%

Oostertuinen Beverwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 36,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oostertuinen vergeleken met Beverwijk
WoningtypeStavenOostertuinenBeverwijk
Vrijstaand1,0%3,8%
Twee-onder-een-kap5,4%10,4%
Hoekwoning9,2%6,1%
Tussenwoning29,5%25,5%
Appartement54,9%54,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Oostertuinen Beverwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
166
16,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
543 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kuenenkwartier

Alle buurten in Beverwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.