Groenpeil

Wijk aan Zee in Beverwijk

Buurt in wijk Wijk aan Zee, gemeente Beverwijk, postcodegebied 1949. 2.125 inwoners in 1.279 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 618 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,6%.

Woningen
1.279
CBS 2025
Inwoners
2.125
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 332.000
CBS 2025, gemeente € 356.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
31,2%
EP-Online, 618 gelabeld
Dekking energielabels
48,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wijk aan Zee
Labelverdeling Wijk aan Zee
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,8%5
A+0,6%4
A14,4%89
B15,2%94
C29,8%184
D15,7%97
E8,6%53
F5,2%32
G9,5%59
Totaal gelabeld100%618
Ter vergelijking: gemeente Beverwijk
Ter vergelijking: gemeente Beverwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%83
A+++4,1%554
A++2,4%321
A+5,8%793
A27,5%3.744
B15,2%2.074
C25,5%3.475
D8,1%1.097
E4,7%640
F3,0%412
G3,1%419
Totaal gelabeld100%13.612
Energielabels Wijk aan Zee vergeleken met Beverwijk
LabelStavenWijk aan ZeeBeverwijk
A++++0,0%0,6%
A+++0,2%4,1%
A++0,8%2,4%
A+0,6%5,8%
A14,4%27,5%
B15,2%15,2%
C29,8%25,5%
D15,7%8,1%
E8,6%4,7%
F5,2%3,0%
G9,5%3,1%

Wijk aan Zee Beverwijk

Deze verdeling gaat over de 48,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wijk aan Zee vergeleken met Beverwijk
BouwperiodeStavenWijk aan ZeeBeverwijk
vóór 194524,9%16,2%
1945–196418,8%24,2%
1965–19745,7%7,7%
1975–199132,8%19,7%
1992–200511,5%12,0%
2006–20145,8%12,6%
2015 en later0,5%7,6%

Wijk aan Zee Beverwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 32,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wijk aan Zee vergeleken met Beverwijk
WoningtypeStavenWijk aan ZeeBeverwijk
Vrijstaand13,6%3,8%
Twee-onder-een-kap18,0%10,4%
Hoekwoning5,8%6,1%
Tussenwoning17,2%25,5%
Appartement44,0%54,0%
Onbekend type1,5%0,1%

Wijk aan Zee Beverwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
25,0%
CBS 2024
Installaties
264
20,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
822 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
31 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Beverwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.