Groenpeil

Hapert Noord in Bladel

Buurt in wijk Wijk 02 Hapert, gemeente Bladel, postcodegebied 5527. 865 inwoners in 362 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 193 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
362
CBS 2025
Inwoners
865
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 495.000
CBS 2025, gemeente € 445.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
73,1%
EP-Online, 193 gelabeld
Dekking energielabels
53,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hapert Noord
Labelverdeling Hapert Noord
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%1
A+++3,6%7
A++3,1%6
A+12,4%24
A43,0%83
B10,4%20
C18,1%35
D3,1%6
E1,6%3
F2,1%4
G2,1%4
Totaal gelabeld100%193
Ter vergelijking: gemeente Bladel
Ter vergelijking: gemeente Bladel
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%58
A+++3,8%217
A++1,8%100
A+3,3%184
A31,5%1.781
B15,7%886
C24,1%1.362
D8,9%501
E6,0%340
F2,2%125
G1,7%96
Totaal gelabeld100%5.650
Energielabels Hapert Noord vergeleken met Bladel
LabelStavenHapert NoordBladel
A++++0,5%1,0%
A+++3,6%3,8%
A++3,1%1,8%
A+12,4%3,3%
A43,0%31,5%
B10,4%15,7%
C18,1%24,1%
D3,1%8,9%
E1,6%6,0%
F2,1%2,2%
G2,1%1,7%

Hapert Noord Bladel

Deze verdeling gaat over de 53,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hapert Noord vergeleken met Bladel
BouwperiodeStavenHapert NoordBladel
vóór 19453,1%3,9%
1945–19645,7%10,1%
1965–19748,3%20,4%
1975–199128,5%28,4%
1992–20058,8%10,8%
2006–201436,8%17,3%
2015 en later8,8%9,2%

Hapert Noord Bladel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 36,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hapert Noord vergeleken met Bladel
WoningtypeStavenHapert NoordBladel
Vrijstaand46,1%23,9%
Twee-onder-een-kap26,4%25,0%
Hoekwoning2,6%7,3%
Tussenwoning9,3%16,8%
Appartement15,5%20,9%
Onbekend type0,0%6,2%

Hapert Noord Bladel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
177
48,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
852 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Hapert

Alle buurten in Bladel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.