Groenpeil

Nieuwerbrug aan den Rijn Kern in Bodegraven-Reeuwijk

Buurt in wijk Nieuwerbrug aan den Rijn, gemeente Bodegraven-Reeuwijk, postcodegebied 2415. 1.520 inwoners in 638 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 381 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,1%.

Woningen
638
CBS 2025
Inwoners
1.520
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 473.000
CBS 2025, gemeente € 472.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
64,3%
EP-Online, 381 gelabeld
Dekking energielabels
59,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nieuwerbrug aan den Rijn Kern
Labelverdeling Nieuwerbrug aan den Rijn Kern
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%5
A+++18,4%70
A++1,6%6
A+2,1%8
A23,6%90
B17,3%66
C18,9%72
D6,0%23
E3,7%14
F2,9%11
G4,2%16
Totaal gelabeld100%381
Ter vergelijking: gemeente Bodegraven-Reeuwijk
Ter vergelijking: gemeente Bodegraven-Reeuwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%54
A+++5,8%513
A++1,3%111
A+2,5%219
A33,2%2.930
B16,6%1.466
C22,9%2.018
D7,5%665
E4,1%362
F2,6%229
G2,8%246
Totaal gelabeld100%8.813
Energielabels Nieuwerbrug aan den Rijn Kern vergeleken met Bodegraven-Reeuwijk
LabelStavenNieuwerbrug aan den Rijn KernBodegraven-Reeuwijk
A++++1,3%0,6%
A+++18,4%5,8%
A++1,6%1,3%
A+2,1%2,5%
A23,6%33,2%
B17,3%16,6%
C18,9%22,9%
D6,0%7,5%
E3,7%4,1%
F2,9%2,6%
G4,2%2,8%

Nieuwerbrug aan den Rijn Kern Bodegraven-Reeuwijk

Deze verdeling gaat over de 59,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuwerbrug aan den Rijn Kern vergeleken met Bodegraven-Reeuwijk
BouwperiodeStavenNieuwerbrug aan den Rijn KernBodegraven-Reeuwijk
vóór 194515,2%10,6%
1945–196419,9%13,6%
1965–19748,9%22,6%
1975–199116,3%19,7%
1992–200510,0%9,2%
2006–20149,2%12,5%
2015 en later20,5%11,7%

Nieuwerbrug aan den Rijn Kern Bodegraven-Reeuwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 20,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nieuwerbrug aan den Rijn Kern vergeleken met Bodegraven-Reeuwijk
WoningtypeStavenNieuwerbrug aan den Rijn KernBodegraven-Reeuwijk
Vrijstaand20,2%13,2%
Twee-onder-een-kap29,4%17,1%
Hoekwoning12,1%10,1%
Tussenwoning32,5%35,6%
Appartement5,8%23,9%
Onbekend type0,0%0,2%

Nieuwerbrug aan den Rijn Kern Bodegraven-Reeuwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
282
44,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.043 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Nieuwerbrug aan den Rijn

Alle buurten in Bodegraven-Reeuwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.