Groenpeil

Oud-Reeuwijk in Bodegraven-Reeuwijk

Buurt in wijk Reeuwijk-Dorp, gemeente Bodegraven-Reeuwijk, postcodegebied 2811. 355 inwoners in 135 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 93 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 84,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,1%.

Woningen
135
CBS 2025
Inwoners
355
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 692.000
CBS 2025, gemeente € 472.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
84,9%
EP-Online, 93 gelabeld
Dekking energielabels
68,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oud-Reeuwijk
Labelverdeling Oud-Reeuwijk
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%2
A+++63,4%59
A++8,6%8
A+2,2%2
A7,5%7
B1,1%1
C3,2%3
D6,5%6
F2,2%2
G3,2%3
Totaal gelabeld100%93
Ter vergelijking: gemeente Bodegraven-Reeuwijk
Ter vergelijking: gemeente Bodegraven-Reeuwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%54
A+++5,8%513
A++1,3%111
A+2,5%219
A33,2%2.930
B16,6%1.466
C22,9%2.018
D7,5%665
E4,1%362
F2,6%229
G2,8%246
Totaal gelabeld100%8.813
Energielabels Oud-Reeuwijk vergeleken met Bodegraven-Reeuwijk
LabelStavenOud-ReeuwijkBodegraven-Reeuwijk
A++++2,2%0,6%
A+++63,4%5,8%
A++8,6%1,3%
A+2,2%2,5%
A7,5%33,2%
B1,1%16,6%
C3,2%22,9%
D6,5%7,5%
E0,0%4,1%
F2,2%2,6%
G3,2%2,8%

Oud-Reeuwijk Bodegraven-Reeuwijk

Deze verdeling gaat over de 68,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oud-Reeuwijk vergeleken met Bodegraven-Reeuwijk
BouwperiodeStavenOud-ReeuwijkBodegraven-Reeuwijk
vóór 194512,9%10,6%
1945–19641,1%13,6%
1965–19743,2%22,6%
1975–19911,1%19,7%
1992–20052,2%9,2%
2006–20145,4%12,5%
2015 en later74,2%11,7%

Oud-Reeuwijk Bodegraven-Reeuwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 74,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oud-Reeuwijk vergeleken met Bodegraven-Reeuwijk
WoningtypeStavenOud-ReeuwijkBodegraven-Reeuwijk
Vrijstaand33,3%13,2%
Twee-onder-een-kap20,4%17,1%
Hoekwoning19,4%10,1%
Tussenwoning26,9%35,6%
Appartement0,0%23,9%
Onbekend type0,0%0,2%

Oud-Reeuwijk Bodegraven-Reeuwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
72,0%
CBS 2024
Installaties
68
50,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
302 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Reeuwijk-Dorp

Alle buurten in Bodegraven-Reeuwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.