Groenpeil

Verspreide huizen Venhorst in Boekel

Buurt in wijk Wijk 01 Venhorst, gemeente Boekel, postcodegebied 5427 en postcodegebied 5428. 650 inwoners in 222 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 70 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 28,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,0%.

Woningen
222
CBS 2025
Inwoners
650
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 496.000
CBS 2025, gemeente € 437.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
28,6%
EP-Online, 70 gelabeld
Dekking energielabels
31,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Venhorst
Labelverdeling Verspreide huizen Venhorst
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%1
A+++2,9%2
A++1,4%1
A+1,4%1
A15,7%11
B5,7%4
C37,1%26
D8,6%6
E5,7%4
F5,7%4
G14,3%10
Totaal gelabeld100%70
Ter vergelijking: gemeente Boekel
Ter vergelijking: gemeente Boekel
LabelAandeelWoningen
A++++4,9%126
A+++10,6%269
A++1,2%31
A+2,5%64
A34,6%882
B13,1%334
C17,2%438
D6,8%172
E3,7%93
F2,7%70
G2,7%68
Totaal gelabeld100%2.547
Energielabels Verspreide huizen Venhorst vergeleken met Boekel
LabelStavenVerspreide huizen VenhorstBoekel
A++++1,4%4,9%
A+++2,9%10,6%
A++1,4%1,2%
A+1,4%2,5%
A15,7%34,6%
B5,7%13,1%
C37,1%17,2%
D8,6%6,8%
E5,7%3,7%
F5,7%2,7%
G14,3%2,7%

Verspreide huizen Venhorst Boekel

Deze verdeling gaat over de 31,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Venhorst vergeleken met Boekel
BouwperiodeStavenVerspreide huizen VenhorstBoekel
vóór 194531,4%5,5%
1945–196412,9%7,4%
1965–197420,0%15,0%
1975–199124,3%22,3%
1992–20054,3%11,3%
2006–20147,1%18,7%
2015 en later0,0%19,9%

Verspreide huizen Venhorst Boekel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 31,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Venhorst vergeleken met Boekel
WoningtypeStavenVerspreide huizen VenhorstBoekel
Vrijstaand78,6%29,7%
Twee-onder-een-kap20,0%30,6%
Hoekwoning0,0%7,3%
Tussenwoning0,0%16,3%
Appartement1,4%16,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Verspreide huizen Venhorst Boekel

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
58
26,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
517 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 01 Venhorst

Alle buurten in Boekel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.