Groenpeil

Nieuw-Buinen Midden in Borger-Odoorn

Buurt in wijk Nieuw-Buinen, gemeente Borger-Odoorn, postcodegebied 9521. 520 inwoners in 216 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 130 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 26,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,2%.

Woningen
216
CBS 2025
Inwoners
520
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 277.000
CBS 2025, gemeente € 321.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
26,9%
EP-Online, 130 gelabeld
Dekking energielabels
60,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Nieuw-Buinen Midden
Labelverdeling Nieuw-Buinen Midden
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%3
A+++5,4%7
A++1,5%2
A11,5%15
B6,2%8
C23,8%31
D10,8%14
E22,3%29
F7,7%10
G8,5%11
Totaal gelabeld100%130
Ter vergelijking: gemeente Borger-Odoorn
Ter vergelijking: gemeente Borger-Odoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%138
A+++3,4%259
A++1,2%90
A+2,3%175
A25,4%1.933
B18,1%1.382
C24,4%1.861
D8,6%653
E5,1%391
F4,2%323
G5,5%418
Totaal gelabeld100%7.623
Energielabels Nieuw-Buinen Midden vergeleken met Borger-Odoorn
LabelStavenNieuw-Buinen MiddenBorger-Odoorn
A++++2,3%1,8%
A+++5,4%3,4%
A++1,5%1,2%
A+0,0%2,3%
A11,5%25,4%
B6,2%18,1%
C23,8%24,4%
D10,8%8,6%
E22,3%5,1%
F7,7%4,2%
G8,5%5,5%

Nieuw-Buinen Midden Borger-Odoorn

Deze verdeling gaat over de 60,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuw-Buinen Midden vergeleken met Borger-Odoorn
BouwperiodeStavenNieuw-Buinen MiddenBorger-Odoorn
vóór 194526,2%16,8%
1945–196451,5%17,4%
1965–19742,3%13,9%
1975–19918,5%20,4%
1992–20052,3%16,6%
2006–20140,8%7,9%
2015 en later8,5%7,1%

Nieuw-Buinen Midden Borger-Odoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 51,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Nieuw-Buinen Midden vergeleken met Borger-Odoorn
WoningtypeStavenNieuw-Buinen MiddenBorger-Odoorn
Vrijstaand53,1%41,4%
Twee-onder-een-kap40,8%29,0%
Hoekwoning3,8%3,7%
Tussenwoning2,3%8,0%
Appartement0,0%9,5%
Onbekend type0,0%8,4%

Nieuw-Buinen Midden Borger-Odoorn

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Nieuw-Buinen

Alle buurten in Borger-Odoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.