Groenpeil

Oud Odoorn in Borger-Odoorn

Buurt in wijk Odoorn, gemeente Borger-Odoorn, postcodegebied 7873. 420 inwoners in 267 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 84 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 69,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,6%.

Woningen
267
CBS 2025
Inwoners
420
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
CBS 2025, gemeente € 321.000
Koopwoningen
27,0%
CBS 2025
Label A of B
69,0%
EP-Online, 84 gelabeld
Dekking energielabels
31,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oud Odoorn
Labelverdeling Oud Odoorn
LabelAandeelWoningen
A++++7,1%6
A++1,2%1
A+4,8%4
A51,2%43
B4,8%4
C7,1%6
D4,8%4
E1,2%1
F9,5%8
G8,3%7
Totaal gelabeld100%84
Ter vergelijking: gemeente Borger-Odoorn
Ter vergelijking: gemeente Borger-Odoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%137
A+++3,3%247
A++1,0%79
A+2,1%161
A25,3%1.914
B18,0%1.358
C24,6%1.862
D8,6%651
E5,1%388
F4,4%335
G5,6%424
Totaal gelabeld100%7.556
Energielabels Oud Odoorn vergeleken met Borger-Odoorn
LabelStavenOud OdoornBorger-Odoorn
A++++7,1%1,8%
A+++0,0%3,3%
A++1,2%1,0%
A+4,8%2,1%
A51,2%25,3%
B4,8%18,0%
C7,1%24,6%
D4,8%8,6%
E1,2%5,1%
F9,5%4,4%
G8,3%5,6%

Oud Odoorn Borger-Odoorn

Deze verdeling gaat over de 31,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oud Odoorn vergeleken met Borger-Odoorn
BouwperiodeStavenOud OdoornBorger-Odoorn
vóór 194516,7%16,8%
1945–196413,1%17,3%
1965–19748,3%13,7%
1975–19914,8%20,5%
1992–200550,0%16,7%
2006–20140,0%7,9%
2015 en later7,1%7,1%

Oud Odoorn Borger-Odoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 50,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oud Odoorn vergeleken met Borger-Odoorn
WoningtypeStavenOud OdoornBorger-Odoorn
Vrijstaand41,7%41,5%
Twee-onder-een-kap2,4%29,3%
Hoekwoning3,6%3,5%
Tussenwoning2,4%7,7%
Appartement50,0%9,6%
Onbekend type0,0%8,5%

Oud Odoorn Borger-Odoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
19,0%
CBS 2024
Installaties
20
7,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
101 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Odoorn

Alle buurten in Borger-Odoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.