Groenpeil

Valthermond Plaats 60 in Borger-Odoorn

Buurt in wijk Valthermond, gemeente Borger-Odoorn, postcodegebied 7876. 1.105 inwoners in 508 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 357 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,2%.

Woningen
508
CBS 2025
Inwoners
1.105
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 239.000
CBS 2025, gemeente € 321.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
62,7%
EP-Online, 357 gelabeld
Dekking energielabels
70,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Valthermond Plaats 60
Labelverdeling Valthermond Plaats 60
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++1,1%4
A++0,3%1
A+2,8%10
A38,9%139
B19,3%69
C23,2%83
D5,9%21
E2,8%10
F1,1%4
G4,2%15
Totaal gelabeld100%357
Ter vergelijking: gemeente Borger-Odoorn
Ter vergelijking: gemeente Borger-Odoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%138
A+++3,4%259
A++1,2%90
A+2,3%175
A25,4%1.933
B18,1%1.382
C24,4%1.861
D8,6%653
E5,1%391
F4,2%323
G5,5%418
Totaal gelabeld100%7.623
Energielabels Valthermond Plaats 60 vergeleken met Borger-Odoorn
LabelStavenValthermond Plaats 60Borger-Odoorn
A++++0,3%1,8%
A+++1,1%3,4%
A++0,3%1,2%
A+2,8%2,3%
A38,9%25,4%
B19,3%18,1%
C23,2%24,4%
D5,9%8,6%
E2,8%5,1%
F1,1%4,2%
G4,2%5,5%

Valthermond Plaats 60 Borger-Odoorn

Deze verdeling gaat over de 70,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Valthermond Plaats 60 vergeleken met Borger-Odoorn
BouwperiodeStavenValthermond Plaats 60Borger-Odoorn
vóór 194510,9%16,8%
1945–196424,4%17,4%
1965–197420,4%13,9%
1975–199123,5%20,4%
1992–20059,8%16,6%
2006–20149,8%7,9%
2015 en later1,1%7,1%

Valthermond Plaats 60 Borger-Odoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 24,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Valthermond Plaats 60 vergeleken met Borger-Odoorn
WoningtypeStavenValthermond Plaats 60Borger-Odoorn
Vrijstaand23,2%41,4%
Twee-onder-een-kap53,2%29,0%
Hoekwoning1,7%3,7%
Tussenwoning10,9%8,0%
Appartement10,9%9,5%
Onbekend type0,0%8,4%

Valthermond Plaats 60 Borger-Odoorn

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
259
51,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
813 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Valthermond

Alle buurten in Borger-Odoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.