Groenpeil

Buitengebied Heinkenszand in Borsele

Buurt in wijk Heinkenszand, gemeente Borsele, postcodegebied 4451. 545 inwoners in 167 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 285 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 46,8%.

Woningen
167
CBS 2025
Inwoners
545
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 503.000
CBS 2025, gemeente € 338.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
35,4%
EP-Online, 285 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Heinkenszand
Labelverdeling Buitengebied Heinkenszand
LabelAandeelWoningen
A++++13,3%38
A+++4,6%13
A++0,4%1
A6,7%19
B10,5%30
C49,1%140
D3,9%11
E3,9%11
F1,8%5
G6,0%17
Totaal gelabeld100%285
Ter vergelijking: gemeente Borsele
Ter vergelijking: gemeente Borsele
LabelAandeelWoningen
A++++3,1%189
A+++1,9%114
A++0,9%53
A+1,5%94
A22,3%1.356
B17,1%1.039
C29,2%1.773
D8,8%537
E5,9%361
F3,7%226
G5,5%332
Totaal gelabeld100%6.074
Energielabels Buitengebied Heinkenszand vergeleken met Borsele
LabelStavenBuitengebied HeinkenszandBorsele
A++++13,3%3,1%
A+++4,6%1,9%
A++0,4%0,9%
A+0,0%1,5%
A6,7%22,3%
B10,5%17,1%
C49,1%29,2%
D3,9%8,8%
E3,9%5,9%
F1,8%3,7%
G6,0%5,5%

Buitengebied Heinkenszand Borsele

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Heinkenszand vergeleken met Borsele
BouwperiodeStavenBuitengebied HeinkenszandBorsele
vóór 194513,3%16,8%
1945–19642,8%10,9%
1965–19746,3%14,1%
1975–19912,5%27,3%
1992–200553,3%13,5%
2006–20143,9%9,7%
2015 en later17,9%7,8%

Buitengebied Heinkenszand Borsele

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 53,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Heinkenszand vergeleken met Borsele
WoningtypeStavenBuitengebied HeinkenszandBorsele
Vrijstaand29,8%30,0%
Twee-onder-een-kap3,2%26,6%
Hoekwoning6,0%8,2%
Tussenwoning10,5%23,5%
Appartement0,4%9,1%
Onbekend type50,2%2,5%

Buitengebied Heinkenszand Borsele

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
61
36,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 60,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
296 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Heinkenszand

Alle buurten in Borsele

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.