Groenpeil

Bavel in Breda

Buurt in wijk Bavel, gemeente Breda, postcodegebied 4854. 5.545 inwoners in 2.342 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.415 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.

Woningen
2.342
CBS 2025
Inwoners
5.545
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 546.000
CBS 2025, gemeente € 419.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
50,2%
EP-Online, 1.415 gelabeld
Dekking energielabels
60,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bavel
Labelverdeling Bavel
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%8
A+++3,7%52
A++1,3%19
A+1,1%15
A18,9%268
B24,6%348
C34,9%494
D7,6%108
E3,9%55
F2,1%30
G1,3%18
Totaal gelabeld100%1.415
Ter vergelijking: gemeente Breda
Ter vergelijking: gemeente Breda
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%233
A+++3,3%2.068
A++4,8%3.037
A+6,3%3.972
A31,4%19.693
B15,9%9.947
C20,0%12.528
D8,8%5.505
E4,7%2.922
F2,5%1.579
G1,9%1.167
Totaal gelabeld100%62.651
Energielabels Bavel vergeleken met Breda
LabelStavenBavelBreda
A++++0,6%0,4%
A+++3,7%3,3%
A++1,3%4,8%
A+1,1%6,3%
A18,9%31,4%
B24,6%15,9%
C34,9%20,0%
D7,6%8,8%
E3,9%4,7%
F2,1%2,5%
G1,3%1,9%

Bavel Breda

Deze verdeling gaat over de 60,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bavel vergeleken met Breda
BouwperiodeStavenBavelBreda
vóór 19453,3%13,3%
1945–19646,2%13,8%
1965–197421,4%17,1%
1975–199144,4%22,1%
1992–200512,3%13,8%
2006–20146,1%10,7%
2015 en later6,4%9,2%

Bavel Breda

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 44,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bavel vergeleken met Breda
WoningtypeStavenBavelBreda
Vrijstaand26,0%6,3%
Twee-onder-een-kap32,4%10,7%
Hoekwoning4,7%6,4%
Tussenwoning23,1%27,7%
Appartement13,7%48,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Bavel Breda

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
638
27,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.872 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
28
53 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Bavel

Alle buurten in Breda

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.